شنبه, ۲۳ تیر ۱۴۰۳ - Saturday, 13 July 2024
تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
۱۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۰
عادی انگاری عامل ورود ایلام به موج چهارم کرونا
ایلام-استاندار ایلام با اشاره به اینکه عادی انگاری عامل ورود ایلام به موج چهارم کرونا بوده است، گفت: دود سهل انگاری برخی نباید به چشم عامه مردم برود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد نوذری ظهر امروز شنبه در شصت و چهارمین نشست ستاد استانی مبارزه با کرونا از ورود استان به پیک چهارم کرونا خبر داد و اظهار کرد: متاسفانه در این ایام با هر زبانی خطر کرونا را هشدار دادیم و حتی کار ما به خواهش و تمنا کشید، اما متاسفانه عادی انگاری کرونا در استان و سهل نگاری و قصور برخی در اجرای دستورالعمل‌ها استان را وارد پیک چهارم کرونا کرد.

وی با عنوان این مطلب که دود سهل انگاری برخی نباید به چشم عامه مردم بررود، هشدار داد: از قرارگاه عملیاتی کرونا می‌خواهم که در راستای نظارت و اجرایی نمودن مصوبات ستاد کرونا قاطعانه وارد عمل شود.

وی افزود: البته اینجا باید از همراهی و همکاری عامه مردم پای کار بودن مسئولان در اجرای مصوبات ستاد کرونا تشکر کرد، اما همانطوری که نتیجه کار اعلام شد این همراهی‌ها و نظارت‌ها کافی نبوده است.

رئیس ستاد استانی مبارزه با کرونا ضمن اینکه از فرمانداران خواست تا طرح همیاران سلامت را در روستاها اجرایی کنند، تاکید کرد: همه دستگاه‌های عضو ستاد کرونا موظف هستند برای اجرایی شدن هدف طرح همیاران سلامت که در راستای کمک به طرح شهید سلیمانی و برای اجرای مصوبات ستاد کرونا در روستا و رعایت بیشتر پروتکل‌های بهداشتی است کمک کنند.

وی با عنوان این مطلب که بر سر سلامت و جان مردم با کسی تعارف نداریم، هشدار داد: من بعد با توجه به شرایط بحرانی کرونا در استان برگزاری تجمعات به هر بهانه‌ای از جمله مراسمات عروسی و عزا یا گردهمایی‌ها با هر عنوانی ممنوع بوده و با بانیان آن قاطعانه برخورد خواهد شد.

نمی‌توانیم برای رعایت پروتکل‌ها سر هر کوچه یک مامور بگذاریم

نوذری با عنوان این مطلب که ما نمی‌توانیم برای رعایت پروتکل‌ها سر هر کوچه یک مامور بگذاریم، گفت: فرمانداران موظف هستند از تمام ظرفیت برای مهار کرونا در شهرستان‌ها استفاده کنند.

وی افزود: در این شرایط حساس از فرمانداران می‌خواهم با کمک گرفتن از نفوذ ریش سفیدان و معتمدان و گروه‌های مردم نهاد برای اغنا سازی مردم برای اجرای دستورالعمل‌های ستاد کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی استفاده کنند.

استاندار ایلام در ادامه گفت: در سه ماه گذشته کمتر از انگشتان یک دست فوتی کرونا داشته‌ایم اما سهل‌انگاری و عادی انگاری کرونا امروز باعث شده که ظرف چند روز گذشته بیش از ۵ تا ۶ نفر فوتی کرونا داشته باشیم.

وی در ادامه از صدا و سیما و خبرنگاران برای اغنا سازی افکار عمومی برای جدی گرفتن خطر کرونا درخواست کمک کرد و خطاب به مردم گفت: تقاضا دارم مردم شرایط بحرانی کرونا در استان را بیش از پیش احساس کنند و برای سلامتی خود نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی با ستاد کرونا همکاری لازم را داشته باشند.

کد خبر 21217
منبع خبر : خبرگزاری مهر

نظر شما

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات بینندگان

تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
در شهر
انتخابات 1400
سامانه تردد کشتی
سامانه تردد کشتی
سامانه خدمات درمانی
سامانه تردد کشتی
پربازدیدترین اخبار
پربحث ترین اخبار