یکشنبه, ۳۱ تیر ۱۴۰۳ - Sunday, 21 July 2024
تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
۴ تیر ۱۴۰۳ - ۲۲:۰۷
چرا و تا کی رای بدهیم؟

قریب به چهل سال  قبل وقتی برو بچه های دهه ی پنجاه و قبل از آن برای دفاع از امنیت و خاک ایران قصد رفتن به جبهه ها ی جنگ را داشتند ، خیلی از آدم ها سوالات مختلفی از آنها می پرسیدند. چرا تو بری جبهه؟ تا کی می خواهی جبهه بری؟ اکنون نیز سوالاتی نظیر اینکه چرا رای بدهیم؟ تا کی رای بدهیم ،در میان برخی جوانان زمزمه می شود ؟ اما پاسخ این سوالات چیست؟

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خارگ آنلاین طاهره برزگر : قریب به چهل سال  قبل وقتی برو بچه های دهه ی پنجاه و قبل از آن برای دفاع از امنیت و خاک ایران قصد رفتن به جبهه ها ی جنگ را داشتند ، خیلی از آدم ها سوالات مختلفی از آنها می پرسیدند. چرا تو بری جبهه؟ تا کی می خواهی جبهه بری؟ اکنون نیز سوالاتی نظیر اینکه چرا رای بدهیم؟ تا کی رای بدهیم ،در میان برخی جوانان زمزمه می شود ؟ اما پاسخ این سوالات چیست؟

نسل بعد از انقلاب

نسل های دهه ی شصت به بعد آدم هایی با ذهن جستجوگر و استدلال طلبی هستند؛ آن ها همیشه به دنبال چرایی امور هستند و ابتدا نتیجه می گیرند بعد عمل می کنند.برای اینکه بدانیم چرا باید رای دهیم باید به تاریخ مشروطیت گریزی بزنیم. سال ها بود که در ایران حکومت های پادشاهی و انتقال قدرت بصورت موروثی رواج داشت، معمولا قدرت بین سیاست مداران خاص دست به دست می شد و مردم روستاها و شهرها در فقر و تهی دستی زندگی می کردند. مردم عادی حق تعیین تکلیف امور مملکت را نداشتند و عملا قانون اساسی برای اداره ی کشور  وجود نداشت و پادشاهان بصورت خودمختار عمل می کردند و گاهی با اشتباهات بزرگ سال ها ثروت و حق مردم را پایمال می کردند .تا روزی که موجی از آگاهی حقوقی  در میان روحانیون، کسبه، تجار و مردم به جریان افتاد و آنان خواستار تاثیر مردم بر سرنوشت وطن خود شدند ؛ این شد که مشروطیت با مشقت فراون  و خون های بسیار به بار نشست تا امروز ما بتوانیم پای صندوق رای برویم و ناظران و نمایندگان و گردانندگانی انتخاب کنیم که برابر قانون اساسی کشور را اداره کنند.

دشمن ما را خوب می شناسد

بسیاری از دولت های مستکبر ، معادن، نفت، قدرت ایران در منطقه و خطر پیشرفت جوان ایرانی را خوب می شناسد .آنها می دانند ایران زمانی محل چپاول و  غارتگری هایشان بود که پس از انقلاب اسلامی  دست آن ها از این ثروت قطع شد .مصداق بارز ترس آن ها از قدرت گرفتن و پیشرفت  ایرانی ها ؛ اعمال تحریم های مستمر در طول چهل سال علیه کشور عزیزمان است. تحریم هایی که گاهی به دارو هم ختم می شود اما دلیل تحریم ها پوچ و واهیست و چرا آنها خود را ابر قدرت می دانند و حق تحریم سایر کشورها  را برای خود محفوظ می پندارند ؟ کشورهای زورگو  از شرکت مردم ایران در انتخابات می ترسند چراکه می دانند امنیت و استواری  وطن عزیزمان در گرو انتخابات است . دشمنان خوب یادگرفته اند خوبی ها و نقاط قوت ملت ایران را بد جلوه دهند و نقصان ها را بزرگتر کنند.آن ها گرگ هایی هستند که کیان و امنیت کشور ما را هدف قراردادند؛ تا شاید بتوانند از ایران نیز ویرانه ای چون عراق، افغانستان و سوریه بسازند اما این اتفاق هرگز نخواهد افتاد. جوان ایرانی پر از شور و انگیزه و امید است.اکنون زمان انتخاب است و  یکی از مهمترین انتخابات کشور انتخاب رئیس قوه ی مجریه است تا بتوان در سایه ی تصمیمات درست کشور را به آبادانی هر چه بیشتر رساند.

کد خبر 62404

برچسب ها

نظر شما

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات بینندگان

تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
در شهر
انتخابات 1400
سامانه تردد کشتی
سامانه تردد کشتی
سامانه خدمات درمانی
سامانه تردد کشتی
پربازدیدترین اخبار
پربحث ترین اخبار