یکشنبه, ۳۱ تیر ۱۴۰۳ - Sunday, 21 July 2024

در سه سال گذشته صورت گرفت؛

توسعه زیرساخت ها به منظور پایداری کامل برق جزیره خارگ

بخشدار ویژه خارگ گفت: در دولت سیزدهم به منظور جلوگیری از اعمال خاموشی شاهد توسعه هرچه بیشتر طرح های زیرساختی در حوزه برق جزیره خارگ هستیم.


محمدرضا دشتی زاده اظهار داشت: تمامی تلاش دولت سیزدهم بر کاهش مشکلات مردم در شرایط جاری متمرکز شده است، مجموعه اقدامات وسیعی که در ۳ سال گذشته به منظور کنترل بار شبکه توزیع برق این جزیره و کاهش حداکثری خاموشی‌ها به ویژه در بخش خانگی و جلوگیری از قطع برق مراکز حساس و بیمارستانی انجام شد، هم اکنون شاهد شرایط پایدار در حوزه برق هستیم.

وی افزود: میزان خاموشی از ابتدای این دولت ۳۳ بار در تابستان بود که به یک بار خاموشی کاهش یافت، یکی از پروژه‌های مهم زیر ساختی در حوزه برق این جزیره پروژه تبادل انرژی دو طرفه بین پایانه نفتی خارگ و نیروگاه این جزیره با ظرفیت ۶ مگاوات است.

بخشدار ویژه خارگ تصریح کرد: بیش از یک هزار و صد میلیارد ریال هزینه نوسازی، بهسازی و ایمن سازی نیروگاه خارگ شده است که تمامی این امور در راستای رضایت مندی و پایداری برق این جزیره بوده است.

دشتی زاده گفت: بیش از ۵ کیلومتر شبکه فشار متوسط با تعویض کابل‌های روغنی که عمر بالایی دارند صورت گرفته، همچنین ۲ کلید خانه جدید و اصلاح شبکه برق با اعتباری بالغ بر ۲۵۰ میلیارد ریال در دولت سیزدهم در این جزیره صورت گرفته است.

خارگ
۱۴۰۳/۰۴/۰۴ ۲۰:۰۳
اخبار منتخب
پر بازدیدترین اخبار