سه شنبه, ۷ بهمن ۱۳۹۹ - Tuesday, 26 January 2021
تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۰
اشتغال معتادان بهبود یافته در استان بوشهر مورد توجه قرار گیرد
بوشهر - مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: انتظار می‌رود اشتغال معتادان بهبود یافته در استان بوشهر بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالمجید دراهکی ظهر یکشنبه در نشست توانمندسازی مددجویان بهبود یافته از بند اعتیاد اظهار داشت: یکی از آسیب‌های اجتماعی امروز که باید آن را به صورت ویژه مورد توجه قرار داد، موضوع اعتیاد است.

وی اضافه کرد: در حوزه اشتغال، آموزش فنی و حرفه‌ای اقدامات جدیدی را آغاز کرده و این آمادگی وجود دارد که آموزش‌های بازار محور را برای معتادان بهبود یافته در سطح استان بوشهر اجرایی کنیم.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر خاطرنشان کرد: فرصت‌های آموزشی فنی و مهارتی به‌عنوان یک رکن و مرحله اصلی در چرخه بهبودی بیماران اعتیاد به شمار می‌آید.

وی بیان کرد: برخی از افراد معتاد بهبودیافته استعدادهای فنی و تخصصی زیادی دارند و اگر کارآفرینی آنها را به کار بگیرد، فعالیتش رونق می‌گیرد، زیرا این افراد تخصص دارند و در این حال کم‌توقع هستند و وظیفه ماست دست این افراد را بگیریم و گامی به‌سوی بهبودی آن‌ها برداریم.

دراهکی با بیان اینکه در سال جاری ۲۰ دوره مهارتی برای این مددجویان در ۱۵ حرفه مختلف برگزار شده است، اظهار داشت: توجه و ایجاد اشتغال برای افراد ترک اعتیاد کرده در کاهش بازگشت افراد به دام اعتیاد مؤثر است.

وی با تاکید بر اینکه آموزش فنی و حرفه‌ای در جهت ایجاد اشتغال برای این مددجویان نقش مهم ایفا خواهد کرد، افزود: با برنامه ریزی انجام شده با شورای مواد مخدر استان و مجموعه بهزیستی تا پایان سال جاری بیش از ۳۵۰ مددجوی رها یافته از بند اعتیاد در ۲۵ حرفه مهارتی در سطح استان بوشهر توانمند خواهند شد.

دراهکی با تاکید بر اینکه موضوع اشتغال یک مقوله مهم برای افرادی است که ترک اعتیاد کرده‌اند، عنوان کرد: این موضوع و بازگشت افراد ترک اعتیاد کرده، به جامعه باید مورد توجه همه از جمله مسؤولان و همچنین جامعه قرار گیرد.

کد خبر 15140
منبع خبر : خبرگزاری مهر

نظر شما

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات بینندگان

تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
انتخابات 1400
انتخابات 1400
در شهر
انتخابات 1400
سامانه تردد کشتی
سامانه تردد کشتی
سامانه خدمات درمانی
سامانه تردد کشتی
پربازدیدترین اخبار
پربحث ترین اخبار