پنجشنبه, ۷ مرداد ۱۴۰۰ - Thursday, 29 July 2021
تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۰
همه مددجویان روستایی بوشهر خانه‌دار می‌شوند
ایسنا/بوشهر مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: پیش‌بینی‌ها، افق ۱۴۰۲ را برای خانه دار شدن تمام خانواده‌های روستایی تحت حمایت کمیته امداد استان نشان می‌دهد.

محمدرضا میری پیش از ظهر امروز در نشست با امام جمعه جم اظهار کرد: بررسی ها نشان می دهد که جنس فقر در سراسر استان با همدیگر متفاوت است.

وی افزود: این وضعیت سبب شده که نوع نیاز این خانواده ها نیز متفاوت بوده و ضرورت اولویت بندی خدمات برای توانمندسازی آنها نیز بیشتر احساس شود.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر تصریح کرد: در کنار استفاده از ایده‌ها در فضای مدیریتی امداد ، به دنبال این هستیم که از نگاه فرهیختگان و صاحبان اندیشه در فضای بیرون از امداد برای ارائه خدمات هدفمند استفاده کنیم.

میری ادامه داد: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های بیشماری در عرصه تامین نیازهای کشور است و شایسته نیست که از محرومیت‌های موجود رنج ببرد.

وی عنوان کرد: البته در گذشته شاهد یک هم‌گرایی خوبی از سوی شرکت های پتروشیمی موجود در قالب شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس جنوبی با نهاد کمیته امداد بودیم که جای تشکر و قدردانی دارد.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر یادآور شد: در فضای جدید کاری به دنبال این هستیم که با اولویت بندی نیازهای خانواده جامعه هدف، زمینه تعامل مسستمر و با برنامه با صنعت در جنوب استان بوشهر فراهم و با یک کیفیت بخشی، مشکلات اصلی و مهم خانواده ها را رفع کنیم.

میری گفت: در کنار استفاده از فضاهای بیرونی امداد برای کاهش مشکلات خانواده‌های جامعه هدف ، تقویت و غنای فکری این خانواده ها برای استفاده از تسهیلات در راستای توانمندسازی آنها را دنبال می‌کنیم.

وی ادامه داد: وجود بسترهای فراوان برای فقرزدایی از جامعه هدف را به شکل کارشناسی دنبال می کنیم تا به عنوان یک دستگاه مولود انقلاب بتوانیم ضمن احترام به عزت خانواده های جامعه هدف ، زمینه بازگشت آبرومد آنها به فضای کسب و کار و زندگی را ایجاد کنیم.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر خاطرنشان کرد: از جمله عوامل کاهش فقر در جامعه هدف ، ساماندهی موضوع اشتغال سرپرستان این خانواده‌هاست که شناسایی شغل متناسب با نیازهای خانواده‌ها در هر منطقه استان را پیگیری می‌کنیم.

میری بیان کرد: اگر چه پیش بینی‌ها با توجه به نیازهای خانواده های جامعه هدف به یک مسکن مقاوم، افق ۱۴۰۲ را برای خانه دار شدن تمام خانواده‌های روستایی تحت حمایت کمیته امداد استان بوشهر نشان می‌دهد اما دنبال این هستیم که با کیفی سازی و ساخت مسکن مقاوم تا پایان سال ۱۴۰۱ ، شاهد جشن خودکفا شدن جامعه هدف امداد به مسکن مقاوم باشیم.

انتهای پیام

کد خبر 28732
منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نظر شما

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات بینندگان

تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
انتخابات 1400
انتخابات 1400
در شهر
انتخابات 1400
سامانه تردد کشتی
سامانه تردد کشتی
سامانه خدمات درمانی
سامانه تردد کشتی
پربازدیدترین اخبار
پربحث ترین اخبار