پنجشنبه, ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - Thursday, 6 October 2022
تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
۲۸ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۰
تعیین الگوی کشت در استان بوشهر/ کشاورزان طبق برنامه عمل کنند
بوشهر- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: با توجه به تعیین الگوی کشت در استان از کشاورزان انتظار می‌رود طبق برنامه ابلاغی عمل کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، کبری توکلی صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برنامه‌ریزی مناسب برای تعیین الگوی کشت می‌تواند نقش بسیار مهمی در بهبود وضعیت اقتصاد کشاورزی داشته باشد.

وی اضافه کرد: از کشاورزان منطقه درخواست می‌شود که قبل از هرگونه تصمیم گیری و برنامه ریزی برای انجام کشت محصولات کشاورزی در سال زراعی پیش رو، به مرکز جهاد کشاورزی مربوطه و کارشناس پهنه و ناظر کشاورزی روستای خود مراجعه کنند.

تعیین سطح و میزان تولید

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر افزود: کشاورزان با ثبت آمار و اطلاعات، مشورت فنی و علمی، برنامه ابلاغی سطح و میزان تولید انواع محصولات کشاورزی را دریافت و رعایت کنند.

وی بیان کرد: این اقدامات باعث می‌شود که کشاورزان در زمان برداشت و تولید محصول خصوصاً محصولات پرخطر و دارای ریسک در بازار از جمله گوجه فرنگی، کدو، بادمجان، هندوانه و شمام با مشکل فروش و عرضه محصول تولیدی خود مواجه نشوند.

لزوم اخذ مشورت از کارشناسان

توکلی تاکید کرد: با توجه به بحران جهانی غذا، به لحاظ مناقشات سیاسی و درگیری نظامی رخ داده در دو کشور برتر تولید کننده محصولات غلات و دانه‌های روغنی (روسیه و اوکراین) از طرفی وجود بسته‌های حمایتی و خرید تضمینی محصولات استراتژیک و اساسی غلات و دانه‌های روغنی، باید به برنامه‌ها و سیاست‌های ابلاغی وزارت جهاد کشاورزی توجه شود.

وی تصریح کرد: کشاورزان منطقه ضمن مراجعه و اخذ مشورت از کارشناسان مستقر در مراکز جهاد کشاورزی مربوطه، نسبت به دریافت توصیه‌های فنی و اجرایی و بهره مندی از مساعدت‌های دولتی در زمینه تولید محصولات غلات و دانه‌های روغنی قبل از آماده سازی زمین و شروع تاریخ کاشت اقدام کنند.

کد خبر 50702
منبع خبر : خبرگزاری مهر

نظر شما

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات بینندگان

تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
در شهر
انتخابات 1400
سامانه تردد کشتی
سامانه تردد کشتی
سامانه خدمات درمانی
سامانه تردد کشتی
پربازدیدترین اخبار
پربحث ترین اخبار