یکشنبه, ۳ مهر ۱۴۰۱ - Sunday, 25 September 2022
تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
۲۸ شهریور ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۰
کشاورزان استان بوشهر نگران تامین کود کشت پاییزه نباشند
بوشهر- مدیر خدمات حمایتی کشاورزی استان بوشهر گفت: وضعیت ذخیره‌سازی انواع کودهای شیمیایی در انبارها قابل قبول بوده و هیچ‌گونه نگرانی در آغاز سال زراعی جدید وجود نخواهد داشت.

به گزارش خبرنگار مهر، خسرو عمرانی دوشنبه شب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا کنون، هشت هزار و ۵۷۵ تن انواع کودهای شیمیایی ازته، فسفاته و پتاسه تأمین و تدارک شده و مقدار پنج هزار و ۷۵۲ تن از این مقدار به کشاورزان استان تحویل شده است.

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان بوشهر افزود: طی این مدت در مقایسه با مدت مشابه سال قبل میزان توزیع کودهای ازته، فسفاته و پتاسه ۱۳ درصد در استان افزایش داشته است.

وی ادامه‌داد: در راستای اختصاص عادلانه و متناسب کود به کشاورزان، مقادیر توزیع شده انواع کودهای شیمیایی در سال جاری بر اساس حواله الکترونیکی صادره از سوی مراکز جهاد کشاورزی صورت گرفت.

عمرانی اظهار داشت: در حال حاضر وضعیت ذخیره‌سازی انواع کودهای شیمیایی در انبارهای شرکت و کارگزاران قابل قبول بوده و هیچ‌گونه نگرانی در آغاز سال زراعی جدید وجود نخواهد داشت.

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان بوشهر از همکاری و همیاری مسئولین سازمان جهاد کشاورزی و ستاد مرکزی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی قدردانی کرد و اظهار امیدواری کرد: در سال جاری، افزایش مصرف کودهای پتاسه و فسفاته که به دنبال کاهش قیمت این کودها صورت گرفته است، بهبود عملکرد محصولات باغی و زراعی و منفعت بیشتر کشاورزان را به دنبال داشته باشد.

کد خبر 50729
منبع خبر : خبرگزاری مهر

نظر شما

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات بینندگان

تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
در شهر
انتخابات 1400
سامانه تردد کشتی
سامانه تردد کشتی
سامانه خدمات درمانی
سامانه تردد کشتی
پربازدیدترین اخبار
پربحث ترین اخبار