دوشنبه, ۴ مهر ۱۴۰۱ - Monday, 26 September 2022
تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
۲۹ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۰
افزایش ۲۵ درصدی مهارت آموزی در محیط کسب‌وکار در استان بوشهر
بوشهر- مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: این سازمان توانسته ۲۵ درصد مهارت آموزی را در محیط کسب و کار با هدف اشتغال آفرینی برای افراد جویای کار افزایش دهد.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالمجید دراهکی صبح سه‌شنبه در نشست برنامه ریزی مهارت آموزی استان بوشهر اظهار داشت: بیش از ۶۵ درصد مهارت‌آموزان با برنامه ریزی مدون انجام شده وارد بازار کار، چرخه تولید و اشتغال می‌شوند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر افزود: ترویج کسب مهارت‌های فنی و حرفه‌ای و آموزش‌های مفید و مؤثر عملی برای اشتغال نوجوان و جوانان در آینده، ضرورتی غیرقابل انکار است.

وی اظهار داشت: ۵۲ درصد از ورودی‌های حوزه مهارت آموزی فنی و حرفه‌ای بوشهر، فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند که این نشان می‌دهد در حوزه آکادمیک قابلیت‌های حرفه‌ای برای ورود به بازار کار در افراد ایجاد نمی‌شود.

توانمندسازی مهارتی دانشجویان

دراهکی با اشاره به اجرای طرح توانمندسازی مهارتی دانشجویان در حین تحصیل، ادامه داد: در این طرح که با تعامل وزات علوم و سازمان فنی و حرفه‌ای اجرا می‌شود، دانشجویانی که در حال تحصیل هستند، مهارت لازم را هم‌راستا با رشته تحصیلی خود برای ورود به بازار کار کسب می‌کنند.

وی با اشاره به نقش مهم اصناف در آموزش مستقیم محیط واقعی کار، گفت: ما آموزش و ارتقای مهارت نیروی کار را در مراکز جوار و بین کارگاهی دنبال می‌کنیم و امید ما این است که هر کارخانه و صنعتی در استان بوشهر یک مرکز جوار کارگاهی داشته باشد همچنین به دنبال کیفیت افزایی این مراکز نیز هستیم.

مهارت‌آموزی در صنایع و بنگاه‌های اقتصادی

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر توسعه مهارت‌آموزی در صنایع و بنگاه‌های اقتصادی و بروز رسانی مهارت شاغلین را از اهداف برجسته این طرح برشمرد و افزود: آموزش فنی و حرفه‌ای یعنی مرتبط کردن آموزش با دنیای کار و در این شرایط اگر بخواهیم از آموزش کارگران و کارکنان، به عنوان رکن بهره وری در سازمان‌ها و اصناف کمک بگیریم، باید موضوع آموزش کارگاهی را جدی گرفته و برای آن برنامه ریزی داشته باشیم.

دراهکی با تاکید بر اینکه باید استعدادهای موجود در منطقه را تبدیل به دانش، علم و مهارت نموده و مهارت کسب شده را تبدیل به ثروت نمائیم، اضافه کرد: با آموزش اصولی می‌توانیم زمینه‌های اشتغال پایدار را فراهم نمائیم و یکی از شاخصه‌های جهاد تبیین که مورد تاکید مقام معظم رهبری است در همین آموزش مهارت‌ها می‌توان خلاصه کرد.

برگزاری دوره‌های مهارتی مبتنی بر نیاز روز

وی برگزاری دوره‌های مهارتی را مبتنی بر نیاز روز و بازار کار استان بوشهر دانست و اظهار داشت: اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان از تعامل با کارآفرینان استقبال می‌کند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر گفت: چنانچه فردی ایده کارآفرینی در کنار آموزش داشته باشد، می‌تواند به مراکز این اداره کل در سطح استان مراجعه کند.

دراهکی اجرای آموزش‌های مهارتی در مناطق محروم و حاشیه شهرها را از رسالت‌های خطیر سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور عنوان و بیان کرد: ارائه آموزش‌های مهارتی به متقاضیان در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان، با حضور کارآفرینان مطرح و به صورت تولیدی و آموزشی انجام می‌شود.

کد خبر 50746
منبع خبر : خبرگزاری مهر

نظر شما

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات بینندگان

تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
در شهر
انتخابات 1400
سامانه تردد کشتی
سامانه تردد کشتی
سامانه خدمات درمانی
سامانه تردد کشتی
پربازدیدترین اخبار
پربحث ترین اخبار