شنبه, ۲۳ تیر ۱۴۰۳ - Saturday, 13 July 2024
تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
۲۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۰
احداث پارک مهارت یک نیاز در استان بوشهر است
بوشهر- مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: احداث پارک مهارت از جمله راهکارهای مهم برای همکاری مشترک فنی و حرفه‌ای و شهرداری بوشهر است.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالمجید دراهکی در بازدید مسئولان شهری از مرکز آموزش فنی و حرفه ای بوشهر، اظهار داشت: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای تربیت نیروی ماهر، متخصص، کارآمد و کارآفرین را دنبال می‌کند.

وی اضافه کرد: احداث پارک مهارت از جمله راهکارهای مهم برای همکاری مشترک فنی و حرفه‌ای و شهرداری بوشهر است چراکه تجربه احداث این پارک در استان‌های مختلف در راستای مهارت آموزی جوانان بسیار مطلوب بوده است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر تصریح کرد: صیانت از اشتغال و ارتقای مهارت شاغلان از اهداف سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای است و این مهم می‌تواند با همکاری شهرداری در شهر بوشهر به بهترین شکل ترویج شود.

وی افزود: کاهش معضلات زندگی شهری از طریق افزایش توانایی‌ها و مهارت‌های مورد نیاز شهروندان، حفظ و توسعه فضای سبز شهری، افزایش رضایت شهروندان با ارتقا مهارت‌های فنی و شغلی اصناف، ترویج فرهنگ مهارت آموزی و کمک به اقتصاد خانوارهای شهری بالاخص اقشار آسیب پذیر از طریق توانمند سازی شغلی مهارت جویان به ویژه در زمینه مشاغل خانگی، توسعه صنایع دستی بومی و افزایش انگیزه و توانایی شهروندان در راستای اشتغال زایی و درآمدزایی می‌تواند از زمینه‌های مهم همکاری فنی و حرفه ای و شهرداری باشد.

وی تاکید کرد: مجموعه آموزش فنی و حرفه ای آمادگی دارد تا در زمینه آموزش نیروهای انسانی شهرداری در بخش‌های مختلف و بنا به نیاز مجموعه شهرداری همکاری کند.

وی افزود: توسعه و ارتقای قابلیت‌های شغلی و حرفه‌ای شهروندان، ایجاد فرصت‌های شغلی جدید، حمایت از اشتغال پایدار و آموزش و بروزرسانی دانش مهارتی آنان تدوین شده است که امیدواریم با تعامل صورت گرفته در راستای تعالی بخشیدن به اهداف هر دو دستگاه گام‌های مؤثری برداریم.

شهردار منطقه دو شهر بوشهر نیز بر لزوم مهارت افزایی شهروندان تاکید کرد و گفت: امروزه دنیا به سمت مهارت حرکت می‌کند و کسی که دارای مهارت می‌باشد، می‌تواند با ارائه خدمات بهتر به شهروندان باعث رضایتمندی آنان شود و این امر مستلزم آن است که در کنار آموزش و تحصیلات دانشگاهی، مهارت آموزی جدّی گرفته شود.

کد خبر 51402
منبع خبر : خبرگزاری مهر

نظر شما

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات بینندگان

تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
در شهر
انتخابات 1400
سامانه تردد کشتی
سامانه تردد کشتی
سامانه خدمات درمانی
سامانه تردد کشتی
پربازدیدترین اخبار
پربحث ترین اخبار