چهارشنبه, ۱۲ مهر ۱۴۰۲ - Wednesday, 4 October 2023
تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۰
نمادها در گردشگری مقاومت استان بوشهر ایجاد شود
بوشهر- استاندار بوشهر گفت: باید نماد مقاومت را در استان بوشهر ایجاد کنیم تا گردشگران به سمت گردشگری مقاومت جذب شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد محمدی زاده بعد از ظهر یکشنبه در سومین نشست گردشگری مقاومت استان بوشهر با بیان اینکه، استان بوشهر و کشور ایران در گردشگری مقاومت ظرفیت بسیار بالایی دارد اظهار داشت: در کره شمالی، چین، لبنان، سوریه و روسیه و برخی کشورها، گردشگری مقاومت جایگاه خاصی دارد و نمادهایی از مقاومت مردم این کشور برای بازدید میلیون‌ها نفر از گردشگران داخلی و خارجی نصب شده است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه انقلاب اسلامی در حوزه مقاومت، ظرفیت‌های بی‌نظیری خلق کرده گفت: باید از این ظرفیت‌های خلق شده استفاده کنیم.

وی خاطر نشان کرد: میرزا کوچک خان در شمال، رئیسعلی دلواری و میر مهنای بندر ریگی در جنوب، جز پیشینه تاریخی مقاومت مردم ایران هستند که باید با ایجاد نمادهایی از این قهرمانان ملی، گردشگری مقاومت را تقویت کنیم.

محمدی‌زاده اضافه کرد: بوشهری‌ها هر وقت با استکبار جنگیدند، علاوه بر اینکه از خلیج فارس بیرون‌شان کردند، ابهت آنها را از بین بردند.

وی تصریح کرد: رزمندگان استان بوشهر در دفاع مقدس، درسی به آمریکایی‌ها دادند که فروپاشی آمریکا را کلید زد و به فضل خدا شاهد فروپاشی کامل آمریکا نیز خواهیم بود.

استاندار بوشهر به ظرفیت‌های گردشگری مقاومت در استان بوشهر اشاره کرد و گفت: بوشهر تنها استانی است که هم در دریا و هم در هوا و هم در زمین در دفاع مقدس حضوری فعال داشته و این ظرفیت در حوزه گردشگری مقاومت ارزش دارد.

محمدی زاده به ظرفیت‌های کشور در جنگ امنیتی اشاره کرد و یادآور شد: بیش از ۱۷ هزار شهید در حوزه امنیتی داده‌ایم که ظرفیت بالای گردشگری مقاومت است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه در جنگ اقتصادی نیز افتخارات بزرگی با وجود تحریم‌های شدید خلق کردیم گفت: پارس جنوبی و نیروگاه اتمی نماد مقاومت اقتصادی است و در گردشگری مقاومت نقش اثرگذاری دارد.

محمدی زاده افزود: در قبل از انقلاب هیچ نقشی در ساخت نیروگاه نداشتیم ولی اکنون نیروگاه اول را ساختیم و فاز دوم و سوم نیروگاه نیز در حال ساخت است.

وی اضافه کرد: پیش از انقلاب، تنها آب‌شیرین‌کن استان در پایگاه ششم شکاری بود که شرکت‌های خارجی ساختند و اکنون شرکت مپنا با توان متخصصان داخلی، آب شیرین‌کن ۳۵ هزار متر مکعبی را تکمیل کرده و آب‌شیرین کن ۷۰ هزار متر مکعبی نیروگاه نیز استارت خورده است.

استاندار بوشهر به جلوه‌های مختلف گردشگری مقاومت اشاره کرد و افزود: جنگ نظامی در دفاع مقدس، جنگ امنیتی در مقابله با گروهک‌های ضد انقلاب، جنگ فرهنگی و جنگ اقتصادی، ظرفیت‌های بی نظیر گردشگری است که هیچ کشوری در دنیا این ظرفیت را ندارد.

محمدی‌زاده با بیان اینکه، نمادها در معرفی گردشگری مقاومت بسیار مهم است اظهار داشت: پارس جنوبی و نیروگاه اتمی و جزیره خارگ نماد گردشگری مقاومت در حوزه اقتصادی است.

وی اضافه کرد: جزیره خارگ در دوران دفاع مقدس، ۲ هزار بار بمباران شده ولی زیر آتش، کشتی نفتی بارگیری می‌شد و باید نماد مقاومت در جزیره خارگ ایجاد کنیم.

محمدی زاده گفت: باید نماد مقاومت را در استان بوشهر ایجاد کنیم تا گردشگران به سمت گردشگری مقاومت جذب شوند.

وی خواستار تشکیل کارگروهی برای تقویت گردشگری مقاومت در استان بوشهر شد و تصریح کرد: باید کارگروهی تخصصی برای تقویت و تسهیل روند شکل گیری گردشگری مقاومت در استان بوشهر ایجاد کنیم

کد خبر 55802
منبع خبر : خبرگزاری مهر

نظر شما

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات بینندگان

تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
در شهر
انتخابات 1400
سامانه تردد کشتی
سامانه تردد کشتی
سامانه خدمات درمانی
سامانه تردد کشتی
پربازدیدترین اخبار
پربحث ترین اخبار