جمعه, ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - Friday, 2 June 2023
تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۱:۳۰
اسناد ۵۶ هکتار از اراضی شهر جدید عالی‌شهر صادر شد
بوشهر- استاندار بوشهر از صدور سند برای ۵۶ هکتار از اراضی عالی‌شهر خبر دادو گفت: اسناد صادر شده برای ۵۶ هکتار از اراضی فاز پنج شهر جدید عالی‌شهر بوشهر تحویل شرکت عمران شهر جدید عالی‌شهر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد محمدی زاده سه شنبه شب در آئین واگذاری ۵۶ هکتار به شهر جدید عالیشهر بوشهر اظهار داشت: با مساعدت دادگستری و دستگاه‌های اجرایی مرتبط در استان بوشهر، اسناد صادر شده برای ۵۶ هکتار از اراضی فاز پنج شهر جدید عالی‌شهر بوشهر تحویل شرکت عمران شهر جدید عالی‌شهر شد.

استاندار بوشهر خاطر نشان کرد: حدود ۱۳۱ هکتار اراضی بلاتکلیف و در مراحل رسیدگی قضائی در شهر جدید عالی‌شهر وجود دارد که با توجه به احصا مشکلات، امروز با صدور سند برای ۵۶ هکتار از این زمین‌ها؛ پرونده‌ای ۱۰ ساله تعیین تکلیف و خاتمه یافت.

وی افزود: طی ماه‌های آینده، ۶۰ هکتار دیگر از اراضی این شهر به نام دولت سند رسمی دریافت و تحویل شرکت عمران عالیشهر داده می‌شود.

استاندار بوشهر تصریح کرد: بر این اساس شرکت عمران عالی‌شهر با تعیین مشاور و قطعه‌بندی زمین‌های یاد شده از آنها برای احداث مسکن در قالب طرح نهضت ملی مسکن و جوانی جمعیت به جوانان و سایر افراد واجد شرایط واگذار می‌شود.

محمدی زاده بیان کرد: این اقدام برای تأمین آرامش و آسایش مردم انجام شده است.

وی در خصوص جنگل بنه گز واقع در شهرستان تنگستان عنوان کرد: در اراضی وابسته به شرکت عمران عالی‌شهر ۵۰۲ هکتار جنگل وجود دارد که با توجه به اینکه این جنگل‌ها به عنوان فضای تنفسی برای شهرهای پیرامونی به شمار می‌روند باید برای نسل‌های بعد حفظ شوند.

استاندار بوشهر افزود: در همین ارتباط بر اساس تصمیم گیری انجام شده، مدیریت، مالکیت و نگهداری این عرصه به اداره کل منابع طبیعی استان واگذار شد.

وی تاکید کرد: با واگذاری سند این عرصه جنگلی به اداره کل منابع طبیعی استان، حفاظت و توسعه این عرصه برای نسل‌های آینده تضمین می‌شود.

کد خبر 58202
منبع خبر : خبرگزاری مهر

نظر شما

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات بینندگان

تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
در شهر
انتخابات 1400
سامانه تردد کشتی
سامانه تردد کشتی
سامانه خدمات درمانی
سامانه تردد کشتی
پربازدیدترین اخبار
پربحث ترین اخبار