یکشنبه, ۳۱ تیر ۱۴۰۳ - Sunday, 21 July 2024
تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
۸ تیر ۱۴۰۳ - ۰۱:۰۴
اتحاد رمز پیروزی

اکنون زمان آن رسیده که با انتخاب یک گزینه ی شایسته و اصلح برای صندلی ریاست قویه مجریه و تصمیمات کلان و مهم ۴ سال آینده ی کشور تصمیم بگیریم

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خارگ آنلاین طاهره برزگر :

چرا  در گذشته ایران به اندازه ی اروپا پیشرفت نکرد؟

در طول تاریخ ، ایرانیان همواره نشان دادند که با هم متحدند و در حساس ترین برهه های زمان کشور شان را از همه خطرات در امان نگه داشتند. شجاعت و وطن پرستی  ایرانیان از جنگ چالدران تا قیامهای مشروطه و جنگ تحمیلی هویداست.این میهن دوستی و یکپارچگی ایرانیان همواره در خاورمیانه زبانزد بوده است . اما چه شد که کشورمان از اروپای قرون وسطی عقب ماند؟

حکومت های ادواری بر ایرانیان

مردم ایران در طول تاریخ سلسله های پادشاهی زیادی را تجربه کردند و اگر تاریخ طبری را بخوانیم متوجه می شویم که مردم عملا نقشی در تصمیمات مهم حکومت شاهان نداشتند. در اروپا نیز چنین بود تا انقلاب مشروطه ؛ میان انقلاب مشروطه در فرانسه تا انقلاب مشروطه در ایران تقریبا صد سال فاصله وجود دارد؛ اروپاییان برای تجدد ،  پس از انقلاب مشروطه یک دولت واحد «لویاتان» تشکیل دادند که ساختار قضایی، اقتصادی و ارتش واحد داشت .این شکل «دولت »واحد  باعث شد که اروپاییان  به پیشرفتهایی زیادی دست یابند و برای اعتلا به نوعی اتحاد برسند . میان انقلاب مشروطه ی اروپا و انقلاب مشروطه ی ایران صدسال فاصله است. حکمرانی سلسله های موروثی شاهان ایران ، تا زمانی که چند تن از بازرگانان ایرانی ، بازاریان، روحانیون و مردمی که  آگاه شدند و از ظلم شاهان به ستوه آمدند ؛ به ارزش انقلاب مشروطه پی بردند، ادامه داشت. این انقلاب در ایران نیز اتفاق افتاد ؛ که یکی از نتایج مهم آن مشارکت‌ مردم‌ در اداره‌‌ کشور و تأسیس‌ مجلس‌ با همه‌ ‌نواقص؛‌ از سوی‌ مردم‌ شد.متاسفانه در ایران پس از  صدور فرمان مشروطه از ۱۳۲۴ تا ۱۳۴۲ ه ق  و حکومت رضاخان ؛ ۳۶ حکومت با عمر شش ماهه بر سرکار آمدند ، در نهایت به دلیل عدم‌وجود دولت واحد ، دخالت غرب در امور کشور و استیصال حاصل  از هرج و مرج ، باز هم حکومت پادشاهی بر سرکار آمد اما پایه ی انتخابات ، تدوین قانون اساسی و  نقش نمایندگان مردم پس از مشروطه بنا گذاشته شد.
زمان اتحاد و انتخاب است

انتخابات یکی از ارکان مردم سالاری در کشور ماست. اکنون زمان آن رسیده که با انتخاب یک گزینه ی شایسته و اصلح برای صندلی ریاست قویه مجریه و تصمیمات کلان و مهم ۴ سال آینده ی کشور تصمیم بگیریم. رسانه های غرب تمام تلاش و امکانات خود را برای از بین بردن ارزش انتخابات ایرانبا  هزینه های هنگفتی به کار بسته اند ؛ درصورتی که خود برای انتخابات کشورشان بشدت تبلیغات انجام می دهند.اکنون اما زمان اتحاد و همدلی است تا بار دیگر خودمان انتخاب کنیم چه کسی برای بهتر شدن معیشت مردم گام بر خواهد داشت.

کد خبر 62412

برچسب ها

نظر شما

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات بینندگان

تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
در شهر
انتخابات 1400
سامانه تردد کشتی
سامانه تردد کشتی
سامانه خدمات درمانی
سامانه تردد کشتی
پربازدیدترین اخبار
پربحث ترین اخبار