یکشنبه, ۳۱ تیر ۱۴۰۳ - Sunday, 21 July 2024
تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
۱۳ تیر ۱۴۰۳ - ۲۱:۱۰

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خارگ آنلاین طاهره برزگر : در ۱۲ تیر ۱۳۶۷، شلیک و اصابت دو فروند موشک سطح به هوای ، ناو امریکایی وینسنس به هواپیمای مسافربری ایرباس بر فراز خلیج فارس، موجب کشته‌شدن تمام ۲۹۱ سرنشین هواپیما شد.این حادثه زمانی اتفاق افتاد که کشور ایران در بحبوحه ی جنگ تحمیلی به سر می برد. ناوهای آمریکایی در آبهای ایران براحتی تردد می کردند و اجازه هر نوع  تهدید و جنایتی را به خود می دادند. از سوی دیگر آمریکا با دادن سلاح به صدام و رژیم بعث از کشورمان را تحت فشار قرار می داد.این جنایت تلخ دولتمردان آمریکا در واقع اهرمی بود برای پذیرش قطعنامه ی ۵۹۸توسط ایران…آن ها همیشه برای خون ریزی های خود بهانه ای داشتند.۴ سال بعد در سال ۱۳۷۱ گرچه آمریکایی ها رسما تقصیرات خود را در جریان انهدام هواپیمای مسافربری ایران پذیرفتند اما ؛ به فرمانده ی ناو وینسنس برای این کشتار مدال شجاعت دادند.

محبت یانکی ها

آمریکایی ها در طول تاریخ هرگز  بجز برای  حفظ  منافع خویش با ملت ها ؛ بظاهر دوستی نداشته اند . چه روزی که بومیان آمریکا را با زور تفنگ از سرزمینشان راندند و رنگین‌پوستان را به بردگی گرفتند ؛ چه روزی که قتل عام وی اتنامی ها و مردم هیروشیمای ژاپن را رقم زدند.آنها به این زورگویی ها بسنده نکردند و با راه اندازی پایگاه «عین الاسد» بزرگترین پایگاه نظامی خود در خاورمیانه  برای   بهم ریختن امنیت منطقه و چپاول کشورها، باز هم ثابت کردند که دوستی آن ها بظاهر برای حفظ ثبات عراق ، سوریه، یمن و افغانستان درواقع ویرانی محض است.آمریکایی ها قبل از پدید آوردن داعش ، ابتدا شروع به آباد کردن روستاهای کردستان عراق کردند و سپس داعش خونخوار  را به جان مردان و زنان بی گناه ایزدی انداختند.آنها در لبنان نیز از هم گسیختگی اقتصادی بوجود آوردند و با وعده ی رفاه اقتصادی برای مردم این کشور با پرداخت وام های کلان و مقروض کردن لبنان به صندوق پول بین الملل ؛  باعث از هم پاشیدن نظام مالی این کشور شدند.

ایستادگی مقاومت و اتحاد

تنها راه ایستادن در مقابل ظلم کشورهای مستکبر ، قدرت یک کشور و اتحاد مردمان آن دیار است. تاریخ گواه محکمی از این جریان است.ایرانیان نه در زمان هخامنشیان در برابر رومی ها  و نه در زمانهای پس از آن تن به ذلت ندادند. تحریم های ظالمانه آمریکا علیه مردم ایران و حمایت این کشور از ریختن خون مردم بیگناه غزه هیچ توجیهی ندارد.تاریخ سند بزرگی از غیر قابل اعتماد بودن آمریکایی ها در دل خود دارد.

کد خبر 62420

برچسب ها

نظر شما

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات بینندگان

تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
در شهر
انتخابات 1400
سامانه تردد کشتی
سامانه تردد کشتی
سامانه خدمات درمانی
سامانه تردد کشتی
پربازدیدترین اخبار
پربحث ترین اخبار