سه شنبه, ۱ فروردین ۱۴۰۲ - Tuesday, 21 March 2023

در مسجد شهید هادی پور پدافند هوایی ارتش در خارگ

مراسم عزاداری شهادت سردار دلها ، در مسجد پدافند هوایی ارتش در خارگ

خارگ آنلاین: در دومین روز شهادت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی ،در مسجد شهید هادی پور پدافند هوایی ارتش در خارگ مراسم یادبودی با حضور مسئولین جزیره و امام جمعه برگزار گردید.


به گزارش خبرگزاری خبرنگار  خارگ آنلاین حمید اخگر فارسانی:

امام جمعه محترم جزیره خارگ در مراسم پاسداشت شهادت شهید سردار سلیمانی ، با محوریت پدافتد هوایی ارتش در خارگ حضور پیدا نمود و ایراد سخن کرد.
ایشان در ابتدای سخنان خود از فرمانده پدافند هوایی ارتش بخاطر برگزاری مراسم باشکوه شهادت سلیمانی تشکر کرد.
وی افزود: در زمان امام علی علیه السلام عده ای از جنگ خسته شده اند و نرفتند و وقتی آقا امیرالمومنین دیدند  که شهر غارت شد به خاطر خانه نشینی مردم عراق بود و قرار بود این تاریخ دوباره تکرار شود. و گروه داعش را تشکیل دادند که عراق و سوریه را بگیرند و ما را تسلیم خود کنند. که بسیار پیشروی سریعی داشتند و عراقی ها دست به دامن ایران شدند و سردار دلها به دستور آقا رفتند و دیدید چگونه با تدبیر و شجاعت و دلاوری و تیزهوشی،  داعش را سربه نیست کردند. و این نشاندهنده ی عملکرد ولایت مداری سردار ما بود. که این بزرگوار حشدالشعبی را تشکیل داد و علاوه بر ایجاد آن ، رهبری و فرماندهی  آن را نیز برعهده داشت.


ایشان افزود: او نجات دهنده ی عراق بود.
به فرموده آقا  امیرالمومنین علیه السلام : کسی که جهاد نکند به ذلت می رسد.
کار جهادی فقط برای خاص اولیای الهی است و ضامن امنیت است.
ایشان ذکرکرد: اما صادق علیه السلام فزمود: درهای بهشت باب المجاهدین است. یعنی:  کسی که تحت امر ولایت فقیه باشد و در راه خدا مجاهدت کند، از این درب وارد بهشت می شود.
ایشن یادآور شد: پاداش جهاد رو قدر بدانیم و میدانیم که  سخت و مشکل است. و اما بهترین عمل است.
انسان باید خودسازی کند و از هوای نفس بگذرد تامجاهدت نماید و پاداشش بهشت است.
هیجوقت شهدا را مرده نپندارید انها زنده اند و رزق داده میشوند.
این مجلس را خود حاج قاسم شاهد است و ما نمیدانیم و درک نمیکنیم که خود خداوند در قرآن  آن را فرموده  و مقام شهید رو ما نمفهمیم و احاطه بر عالم مادی دارند.
لذا این حضور را قدر بدانید و بدانید که پاداش دارد. و بدانید رمز موفقیت شهید در ولایت مداری او بود. او خودش را نمیدید و در رهبرش محو شده بود و به عزت رسید.
بدانید  که کار برای خدا عزت می اورد که از سوی خدا صورت میگیرد.
ایشان بیان کرد: عزیزان،  ما از این ضایعه ، دلمان شکست اما خدا به برکت خون شهید ،  برکت می دهد و خیری کثیر برای ما خواهد بود.
حضرت اقا فرمودند: من به روحش تبریک عرض میکنم این یعنی شهید زنده است.
قطعا خون سردار سلیمانی و ابومهدی که خود را سرباز قاسم میدانست ، هدر نخواهد رفت.
خون آنها مقدمه ظهور اقا امام زمان خواهد شد. پس خیر آن مقدمه ظهور است.
شهید سلیمانی یک نکته و ویژگی دارد که شهدای دیگر ندارند: این که ۴۰ سالگی خدمت و جهادش تموم شد و این یک استثنا است که خدا میخواست کامل گردد.خودش شهادت خود را پیش بینی کرده بود و به درجه والایی رسید.
او یک شاگرد نانوایی بود و  با اخلاصش و ولایت مداری اش به این مقام والا رسید. و بدانید هرکس برای خدا قدم بردارد خدا برای او قدم برمیدارد.
ان شاالله راه شهید را ادامه بدهیم و او را الگوی خود قرار دهیم و جز خواص شویم. لازمه ی آن دوری از هوای نفس است.

خارگ
۱۳۹۸/۱۰/۱۴ ۰۵:۵۶
اخبار منتخب
پر بازدیدترین اخبار