یکشنبه, ۳۱ تیر ۱۴۰۳ - Sunday, 21 July 2024

کتابخانه خاموش خارگ

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خارگ آنلاین طاهره برزگر : در سال های اخیر شاهد پیشرفت های چشمگیری در زمینه ی زیر ساخت های آموزشی و فرهنگی جزیره خارگ  بوده ایم.تلاش هایی که توسط مردم، فعلان اجتماعی، شورای شهر و مسولان شهر و استان و کشور انجام شد تا خارگ چند قدمی به توسعه ی شهر نزدیکتر شود.


پیشرفت و تکمیل پروژه های دبستان شهدا و شهید مطهری ؛ راه اندازی مرکز مشاوره خارگ ، فعالتر شدن کانون های فرهنگی مساجد از جمله اقدامات شایسته  و قابل تقدیر دولت سیزدهم در خارگ بوده است.

خلا وجود کتابخانه ی پویا در خارگ

متاسفانه کتاب خانه ی شهید مهدوی که تنها کتابخانه ی عمومی نهاد کتابخانه های کشور است ؛ فضای بسیار کوچک ، فرسوده و غیر استانداردی دارد. گویی کتاب خانه ی عمومی خارگ سالهاست از پیشرفت عقب مانده است.در این کتابخانه ی کوچک فضای کودک و نوجوان ، سالن مطالعه ی بزرگسالان ، سالن رایانه، و قفسه ی کتابها در یک فضای مشترک و بسیار محدود قرار گرفته است.  اکثر کتاب ها بسیار قدیمی هستند و فضای جدیدی برای قرار دادن کتب جدید وجود ندارد. با جرات می توان گفت که این کتابخانه عملا نمیتواند برای مخاطبین کتاب و اعضا جذاب باشد چرا که از استاندارد های لازم بر خوردار نیست.

ویژگی ها و منافع فرهنگی کتاب خوانی و کتابخانه ی پویا

 از مهمترین راههای تبیین تاریخ ، فرهنگ و افزایش آگاهی در قشر کودکان و نوجوانان عادت دادن آنها به انس با کتاب است.درواقع قبل از اینکه کودکانمان با غرق  شدن در فضای مجازی از زندگی واقعی جا بمانند باید آنها را با کتاب مانوس کرد.یکی از  مهمترین راههای دستیابی به این هدف، داشتن  کتاب خانه ایست که کتابهای جدید متناسب با زمانه را داشته باشد و با برگزاری کلاس های قصه خوانی، کارگاه های آشنایی با کتاب  و کلاس های جذاب بتواند یکی از بزرگترین جاذبه های فرهنگی یک شهر باشد.سال هاست که آرزوی داشتن یک کتابخانه مجهز و بروز بر دل مردم خارگ سنگینی می کند و نسل ها ی دیروز و امروز از آن محرومند.

خارگ
۱۴۰۳/۰۳/۲۷ ۰۶:۴۳
اخبار منتخب
پر بازدیدترین اخبار