شنبه, ۸ آذر ۱۳۹۹ - Saturday, 28 November 2020
تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
۲۳ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۶
برنامه بازبینی جشنواره تئاتر استانی بوشهر منتشر شد/۱۸۳ متقاضی حضور در «خیابان تئاتر ایران»
 
 

خارگ : شهر بوشهر با یازده نمایش، کنگان، برازجان و دیلم با سه نمایش، آبپخش، دیر، جم با دو نمایش، گناوه، خارگ و اهرم با یک نمایش.در این جشنواره شرکت خواهند کرد.

 
 
 

 

به گزارش خبرگزاری خارگ آنلاین  - پس از شیوع موج سوم بیماری کرونا و تعطیلی دوباره تمامی تماشاخانه‌های تئاتر، این هنر با سکون غیر قابل منتظره‌ای روبرو شد، هر چند بسیاری از هنردوستان تئاتر با ایجاد رویدادهای مجازی سعی در زنده نگه داشتن این هنر طی هشت ماه اخیر داشتند اما ضرر وارد شده بر تئاتر بسیار بالا بود.

بازگشایی تئاتر در تابستان هم نتوانست بار سنگین شکست تولیدات تئاتری را جبران کند و این هنر همزمان با امیدواری تازه اهالی تئاتر بار دیگر به دلیل شیوع بیماری کرونا در موج سوم تعطیل شد، اتفاقی که بار دیگر مخاطبان را به تماشای آنلاین تئاتر سوق داد. 

  • بیشتر بخوانید:
  • برای مشاهده آخرین اخبار تئاتر طی هفته جاری اینجا کلیک کنید

https://booshehr.theater.ir/cache/17/attach/201708/227826_3708987442_877_620.jpg

برنامه بازبینی جشنواره تئاتر استانی بوشهر منتشر شد

دبیرخانه بیست‌و‌نهمین جشنواره تئاتر استانی بوشهر‌، برنامه مرحله بازبینی این جشنواره را منتشر کرد. بر اساس این برنامه بیست‌و‌نه نمایش از شهرها و مناطق مختلف استان بوشهر  به شرح ذیل حضور دارند.

شهر بوشهر با یازده نمایش، کنگان، برازجان و دیلم با سه نمایش، آبپخش، دیر، جم با دو نمایش، گناوه، خارگ و اهرم با یک نمایش.در این جشنواره شرکت خواهند کرد.

بر اساس برنامه منتشر‌شده، بازبینی آثار روز چهارم شهریورماه در شهر جم آغاز خواهد شد و روز نهم شهریورماه در جزیره خارگ به پایان خواهد رسید.

بیست و نهمین جشنواره تئاتر استانی بوشهر هفته چهارم شهریور‌ماه در مجموعه تئاتر شهر بوشهر برگزار خواهد شد.

https://theater.ir/cache/2/attach/202011/335217_1784980698_999_666.jpg

برگزیدگان جشنواره مجازی تئاتر در خانه سمنان معرفی شدند

جشنواره مجازی تئاتر در خانه سمنان با معرفی ۱۲ اثر در بخش استانی و فرا استانی برگزیدگان خود را در رشته های مختلف معرفی کرد و به کار خود پایان داد.

این جشنواره که به دلیل شرایط کرونایی و ممنوعیت برگزاری برنامه‌های صحنه‌ای نمایش، به صورت مجازی توسط انجمن نمایش استان سمنان برگزار شد. ۳۵ اثر رسیده مورد داوری قرار گرفت و هیات داوران در پایان شش نفر در بخش استانی و شش نفر در بخش فرا استانی را از برگزیدگان معرفی کرد.

هیات داوران در بخش فرا استانی و نمایش صحنه ای لوح تقدیر و چهار میلیون ریال جائزه نقدی را به میثم طاهری از شهرستان نجف آباد اصفهان، در بخش استندآپ کمدی لوح تقدیر و سه میلیون ریال را به آرش رضایی از شهرستان ازنا و در همین رشته به داود پارسا از شهرستان گچساران، در بخش نمایش عروسکی لوح تقدیر و مبلغ شش میلیون ریال به سیدمحسن موسوی از شهرستان مبارکه، فرامرز غلامیان از شهرستان شاهین شهر در بخش نمایش عروسکی و لوح تقدیر و شش میلیون ریال جائزه نقدی را به مهربان غلامیان از شهرستان شاهین شهر اهداء کرد.

رییس انجمن نمایش استان سمنان گفت: در بخش فرا استانی هیات داوران همچنین سه نفر را به دلیل ویژگی های خاص نمایشی مورد تقدیر قرار داد و لوح سپاس و سه میلیون ریال جائزه نقدی را به فروزان حسینی از شهرستان ملایر به خاطر ایفای نقش در نمایش صحنه ای، دانیال شیرمحمدی از شهرستان شاهین شهر به خاطر ایفای نقش در نمایش صحنه ای و سارا اسماعیل پور از شهرستان گرگان به خاطر اجرای استنداپ کمدی اهدا و از آنان تقدیر کرد.

احمد مرادی حقیقی، با بیان اینکه از ۳۵ اثر رسیده داوری شده در این جشنواره هفده اثر مربوط به استان سمنان بود افزود: در این بخش نیز هیات داوران شش اثر را بدون احتساب رتبه و اولویت بندی به عنوان آثار برگزیده شناخت و لوح تقدیر به همراه جوائز نقدی سه و چهار میلیون ریالی را به برگزیدگان اهداء کرد.

در این بخش حامد خسروی از شهرستان شاهرود در بخش نمایش صحنه ای، نیلوفر بالویی از شهرستان سمنان در نمایش صحنه ای، الهه همتی از شهرستان سمنان و در نمایش صحنه ای، بهزاد عالمی از شهرستان دامغان در نمایش صحنه ای، میلاد امیدیان از شهرستان سمنان در نمایش صحنه ای و مهری سلطانی از شهرستان سمنان برای اجرای استنداپ کمدی از برگزیدگان جشنواره مجازی تئاتر در خانه شناخته شدند.

هیات داوران در بخش استانی نیز در بین آثار بازبینی شده چهار نفر از هنرمندان به نامهای مهدی بانی به عنوان مسن ترین شرکت کننده و پیشکسوت تئاتر از شهرستان شاهرود، فاطمه محمدی از شهرستان سمنان به خاطر اجرای استنداپ کمدی، فاطمه بلوچی از شهرستان سمنان به خاطر ایفای نقش در نمایش صحنه ای و سارینا باقرآبادی از شهرستان سمنان به عنوان بازیگر خردسال شایسته تقدیر شناخت و لوح تقدیر و جوائز نقدی دو و سه میلیون ریالی را به آنها اهداء کرد.

اعضای هیات داوران این جشنواره شامل علیرضا مداح، محمدمهدی مرادی حقیقی و بابک صبوری بودند و اختتامیه این جشنواره و معرفی برترین ها نیز سه شنبه شب به دلیل شرایط کرونایی و ممنوعیت برگزاری مراسم حضوری به صورت مجازی و از طریق صفحه اینستاگرام انجمن نمایش معرفی شدند.

فرشید فلاح مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان به مناسبت پایان این جشنواره در پیامی تصویری که از طریق فضای مجازی منتشر شد با ابراز امیدواری نسبت به اینکه این جشنواره بخشی از خلاء فعالیت های فرهنگی هنری را در جامعه جبران نماید و با تشکر از انجمن نمایش استان سمنان به خاطر برگزاری جشنواره مجازی تئاتر در خانه، تاکید کرد: این جشنواره نشان داد که می توان با استفاده از فضای مجازی به فعالیت های هنری جنبه ملی ببخشید.

۱۸۳ متقاضی حضور در «خیابان تئاتر ایران»

۱۸۳ متقاضی حضور در «خیابان تئاتر ایران»

عبیدالله رستمی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: ۱۸۳ اثر از سوی هنرمندان تئاتر خیابانی کشور متقاضی حضور در برنامه «خیابان تئاتر ایران» شدند.

عبیدالله رستمی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان ضمن اعلام خبر ارسال ١٨٣ اثر از سوی هنرمندان تئاتر خیابانی کشور به دبیرخانه برنامه «خیابان تئاتر ایران»، افزود: این آثار از ٢٠ استان کشور ارسال شده است و استان‌های کردستان و اصفهان هر کدام با ٢٢ اثر بیشترین تقاضای شرکت را داشته‌اند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با تاکید بر مرکزیت مریوان به عنوان پایتخت تئاتر خیابانی کشور در این رویداد هنری، افزود: ٩٢ اثر متقاضی شرکت در بخش «آزاد»، ٢٤ اثر متقاضی شرکت در بخش «آیینی- سنتی»، ١٩ اثر متقاضی شرکت در بخش «کودک و نوجوان» و ٤٨ طرح و ایده متقاضی حضور در «مسابقه طرح و ایده» شده‌اند.

عبیدالله رستمی با بیان این که بنابر پروتکل‌های بهداشتی، آثار نهایی پس از انتخاب در شهر محل سکونت گروه‌های نمایشی اجرا خواهد شد، تصریح کرد: مقرر است وبینار‌های آموزشی و نشست‌های برخط با موضوع تئاتر خیابانی با حضور مدیران جشنواره‌های تئاتر و صاحب‌نظران این حوزه نیز برگزار شود.

با توجه به برگزار نشدن جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان به شکل مرسوم در سال جاری به جهت تبعات شیوع ویروس کرونا، اداره‌کل هنر‌های نمایشی و اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان با همراهی انجمن هنر‌های نمایشی ایران و انجمن هنر‌های نمایشی استان کردستان، برنامه «خیابان تئاتر ایران» را برگزار می‌کنند.

این برنامه در راستای حمایت از آثار هنرمندان تئاتر کشور با رویکرد استمرار ارتباط شهروندان با تئاتر و به ویژه نمایش‌های خارج از صحنه‌های مرسوم در سه بخشِ «اجرا» با زیرمجموعه‌های «آزاد»، «نمایش‌های آیینی و سنتی» و «نمایش‌های کودک و نوجوان» و همچنین «مسابقه طرح و ایده» و «کارگاه‌های آموزشی» برگزار می‌شود.

https://theater.ir/cache/2/attach/202011/335220_1576473476_1080_795.jpg

هیات انتخاب آثارجشنواره تئاتر استان مرکزی منصوب شدند

حمید ابراهیمی ، علیرضا گلستانی و حجت رحیمی به عنوان اعضای هیات انتخاب آثار سی و دومین جشنواره تئاتر استانی معرفی شدند.

طی حکمی از طرف دبیرخانه این جشنواره آقایان حمید ابراهیمی، علیرضا گلستانی و حجت رحیمی به عنوان اعضای هیات انتخاب آثار این دوره از جشنواره معرفی شدند.

حمید ابراهیمی، عضو پیشین شورای ارزیابی تئاتر استان و از نویسندگان و پژوهشگران حوزه نمایش، دکتر علیرضا گلستانی، مدرس دانشگاه و از روسای پیشین انجمن هنر‌های نمایشی استان و حجت رحیمی کارشناس ارشد رشته نمایش، کارگردانان و از اعضای هیات رییسه انجمن هنر‌های نمایشی استان است.

هیات داوران طی سه روز به بررسی و انتخاب آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره خواهند پرداخت و نمایش‌های منتخب به جشنواره سی و دوم راه پیدا خواهد کرد.

سی و دومین جشنواره تئاتر استانی استان مرکزی یکم الی چهارم آذر ماه ۹۹ به صورت غیرمتمرکز برگزار میشود.

 

کد خبر 11288

برچسب ها

نظر شما

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات بینندگان

تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
انتخابات 1400
انتخابات 1400
در شهر
انتخابات 1400
سامانه تردد کشتی
سامانه تردد کشتی
سامانه خدمات درمانی
سامانه تردد کشتی
پربازدیدترین اخبار
پربحث ترین اخبار