سه شنبه, ۱ فروردین ۱۴۰۲ - Tuesday, 21 March 2023
تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۱
سرخه نارنجی ماند/ شاهرود آبی شد
سمنان- طبق اطلاعات و داده‌های ستاد مقابله با کرونا، تنها شهرستان استان سمنان که در وضعیت نارنجی یا همان هشدار جدی کرونایی قرار دارد، سرخه است.

به گزارش خبرنگار مهر، طبق آخرین اطلاعات به دست آمده از سوی وزارت بهداشت و ستاد مقابله با کرونا مبتنی بر داده‌های آماری دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود، رنگ بندی وضعیت کرونایی استان سمنان در نخستین روزهای بهمن ماه سال جاری، دستخوش تغییراتی شده است.

بزرگترین تغییر اما بازگشت شاهرود به وضعیت آبی با همان تثبیت شده بعد از یک هفته قرار گرفتن در وضعیت زرد بود اما موضوع نگران کننده این است که شهرستان‌های دامغان و سمنان و مهدی شهر همچنان در وضعیت زرد با همان هشدار قرار دارند.

در این رنگ بندی میامی، شاهرود، گرمسار و آرادان در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند که به گفته کارشناسان غفلت از شرایط پروتکل‌ها می‌تواند وضعیت را در این شهرستان‌ها هم تغییر دهد.

نگرانی بزرگ‌تر در استان سمنان اما سرخه است که در دو هفته اخیر نارنجی بوده و نگرانی‌هایی را بابت شیوع کرونا در این شهرستان تشدید می‌کند. همچنان واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری مهمترین توصیه مسئولان استان سمنان به مردم است.

تنها شش شهرستان در کل کشور در رنگ نارنجی قرار دارند که سرخه یکی از آن‌ها است.

بر اساس آخرین به روز رسانی‌ها، تعداد شهرهای با وضعیت قرمز همانند هفته‌های گذشته ۰ بوده و تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی از ۱۲ به شش شهر کاهش یافت. همچنین تعداد شهرهای با وضعیت زرد از ۱۴۳ به ۱۲۲ شهر کاهش و تعداد شهرهای با وضعیت آبی از ۲۹۳ به ۳۲۰ شهر کاهش یافت.

کد خبر 54334
منبع خبر : خبرگزاری مهر

نظر شما

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات بینندگان

تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
در شهر
انتخابات 1400
سامانه تردد کشتی
سامانه تردد کشتی
سامانه خدمات درمانی
سامانه تردد کشتی
پربازدیدترین اخبار
پربحث ترین اخبار