یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ - Sunday, 19 May 2024
تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
۹ دی ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۰
رقابت ۲۵ کاندیدا برای چهار صندلی ریاست
مجامع انتخاباتی فدراسیون‌های ورزشی بعد از ۸۰ روز وقفه اجباری و کرونایی فردا از سر گرفته می‌شود و طی یک هفته با برگزاری انتخابات چهار فدراسیون پیگیری خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، همه گیری ویروس کرونا و اعمال محدودیت‌های آن باعث شد وزارت ورزش بعد از ۲۰ مهرماه و برگزاری انتخابات فدراسیون دوومیدانی، برای ۷ فدراسیون دیگر که در نوبت انتخابات به سر می‌بردند هیچ اقدامی جهت برگزاری مجمع و تعیین مدیریت جدید آنها نداشته باشد.

حتی انتخابات فدراسیونی مانند شطرنج که قرار بود ۶ آبان ماه برگزار شود به دلیل همین موانع و محدودیت‌ها لغو و زمان دیگری موکول شد تا اینگونه رکود انتخاباتی فدراسیون‌ها ادامه دار باشد.

حالا بعد از ۸۰ روز وقفه اجباری در به سرانجام رساندن مجامع انتخاباتی برای فدراسیون‌های ورزشی، قرار است وزارت ورزش برگزاری آنها را از سر بگیرد. این اقدام وزارت ورزش از فردا چهارشنبه با برگزاری انتخابات فدراسیون روستایی - بازی‌های بومی و محلی آغاز می‌شود و طی یک هفته در مورد سه فدراسیون دیگر هم به سرانجام خواهد رسید.

در مجموع اینکه طی یک هفته پیش رو ۲۵ کاندیدایی که به دنبال تصدی گری در فدراسیون‌های مطبوع‌شان هستند، شانس آزمایی خود برای رسیدن به هدف موردنظرشان را به مرحله نهایی می‌رسانند.

جدیدترین رئیس ورزشی چه کسی خواهد شد؟

«فدراسیون روستایی- بازی‌های بومی و محلی» اولین فدراسیونی است که انتخاباتش بعد از یک وقفه تقریباً سه ماهه برگزار می‌شود. برای انتخابات این فدراسیون ۱۰ نفر ثبت نام کردند اما نیمی از آنها نتوانستند تاییدیه کمیسیون تطبیق وزارت ورزش را برای ادامه کاندیداتوری خود بگیرند. در ادامه و با ورود مراجع ذی صلاح، یک کاندیدای دیگر حذف و در نهایت محمد تقی امیری خراسانی، محمود علیزاده، سید حسن میرمحمدی و افشین هادی چگینی برای حضور در انتخابات تایید صلاحیت شدند.

انتخابات فدراسیون روستایی - بازی‌های بومی و محلی ۱۰ دی ماه برگزار می‌شود. آخرین انتخابات این فدراسیون مهرماه سال ۹۶ برگزار شد که طی آن غلامرضا جعفری موفق شد رای اکثریت مجمع را برای ادامه مدیریت در این فدراسیون بگیرد. وی اما خردادماه امسال جای خود را به عباسعلی اکبری داد که حکم سرپرستی فدراسیون را از وزیر ورزش گرفته بود.

تعیین تکلیف مدیریت «پُرطرفدارترین» فدراسیون

از میان فدراسیون‌هایی که دوره سرپرستی خود را طی می‌کنند و حالا به برگزاری انتخاباتش نزدیک شده، «پرورش اندام و بدنسازی» بیشترین کاندیدا را داشت چراکه ۱۶ نفر با ثبت نام رسمی متقاضی ریاست آن شدند. از این تعداد البته ۱۱ نفر از حیث صلاحیت مدیریتی مجوز کمیته تطبیق وزارت ورزش را گرفتند. غربال نهایی کاندیداهای این فدراسیون اما منجر به تایید صلاحیت ۸ نفر از آنها شد.

حسین اخلاقی، کمال جوانمرد، کاوه درودی، محمدرضا کاظمی آشتیانی، منصور عبدی، سیدرضا میرابوطالبی، عبدالمهدی نصیرزاده و حسین یارمحمدیان ۸ کاندیدایی هستند که صلاحیت آنها برای حضور در مجمع ۱۳ دی ماه تایید شده است.

بدنسازی و پرورش اندام از خردادماه گذشته با سرپرست اداره می‌شوند. محمد تقی امیری خراسانی سرپرست بدنسازی و پرورش اندام است. وی خردادماه گذشته جای ناصر پورعلی فرد را گرفت که بعد از ۱۳ سال از این فدراسیون خداحافظی کرد.

پایان بلاتکلیفی یک ساله و سرپرستی دو دوره‌ای

«پزشکی ورزشی» فدراسیونی است که از سال گذشته وارد دوره سرپرستی شد و این دوره برای آن یک بار هم تمدید. آذرماه سال گذشته و با پایان دوره ریاست غلامرضا نوروزی در فدراسیون پزشکی ورزشی، مهرزاد خلیلیان سرپرست این فدراسیون شد اما ورود وی به انتخابات باعث شد تا از تیرماه امسال محمد اسد مسجدی سرپرستی را بر عهده بگیرد هر چند که خلیلیان نتوانست در میان کاندیداهای نهایی برای ریاست باقی بماند.

ریاست فدراسیون پزشکی ورزشی ۱۴ کاندیدا داشت که از این تعداد صلاحیت مدیریتی ۱۱ نفر توسط کمیسیون تطبیق تایید شد. در آخرین مرحله برای بررسی صلاحیت کاندیداها ۲ نفر دیگر هم کنار رفتند و بدین ترتیب ۹ نفر مجوز حضور در مجمع را گرفتند.

مجمع انتخاباتی فدراسیون پزشکی ورزشی ۱۵ دی ماه برگزار می‌شود. داود باقری، محمد حسین پورقریب، حسین تامینی لیچایی، سید جمال الدین عزآبادی، فردین حلب چی، کرم الله علیمرادی، سعید کاظمی، سیدرضا میرابوطالبی و غلامرضا نوروزی افرادی هستند که رای اعضای مجمع مشخص می‌کند کدام یک از آنها رئیس چهار سال آینده این فدراسیون خواهد شد.

سرانجام مدیریت فدراسیون «انصرافی ها» چه می‌شود؟

به دنبال پایان دوره چهارساله سید عبدی افتخاری در فدراسیون «اسکی» از مردادماه کوروش صبوریان سرپرستی این را به عهده گرفت. قرار است انتخابات جدید فدراسیون اسکی ۱۷ دی ماه و با حضور ۴ کاندیدا برگزار شود.

البته فدراسیون اسکی و ریاست چهار سال آینده‌اش ۹ متقاضی داشت که از میان آنها عبدی افتخاری، حسین زیبایی و محمدرضا غلامرضا پیش از رسیدن پرونده شان به مراحل بررسی و ارزیابی انصراف خود را اعلام کردند. از میان ۶ کاندیدای باقی مانده هم جواد شهلایی باقری، امیر غفرانی، احسان میرزاده و عباس نظریان مادوانی تایید وزارت ورزش را گرفتند. این چهار کاندیدا با تایید مراجع ذی صلاح در انتخابات هفته پیش رو برای ریاست رقابت خواهند داشت.

از انتخابات سایر فدراسیون‌ها خبری نیست

به گزارش خبرنگار مهر، وزارت ورزش در حالی برای انتخابات این چهار فدراسیون برنامه ریزی کرده که هنوز وضعیت انتخاباتی دیگر فدراسیون‌هایی که مترصد برگزاری مجمع هستند، مشخص نیست.

موتورسواری و اتومبیلرانی، شطرنج و نجات غریق فدراسیون‌هایی هستند که با سرپرست اداره می‌شوند، پروسه انتخاباتی آنها تا ارسال پرونده کاندیداها به مراجع ذی صلاح هم پیش رفته اما هنوز مشخص نیست چه زمانی انتخابات‌شان به سرانجام می‌رسد.

در این میان فدراسیون دوچرخه سواری هم از ۶ دی ماه به خاطر پایان دوره ریاست خسرو قمری به فهرست فدراسیون‌های واجد برگزاری انتخابات اضافه شده در حالی که هنوز برای آن سرپرستی مشخص نشده است. از فردا (۱۰ دی ماه) نام فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای هم به خاطر اتمام دوره چهارساله مجتبی جوهری در این فهرست قرار می‌گیرد.

کد خبر 14434
منبع خبر : خبرگزاری مهر

نظر شما

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات بینندگان

تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
در شهر
انتخابات 1400
سامانه تردد کشتی
سامانه تردد کشتی
سامانه خدمات درمانی
سامانه تردد کشتی
پربازدیدترین اخبار
پربحث ترین اخبار