جمعه, ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ - Friday, 12 April 2024
تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰
۸۰ طرح تحقیقاتی مقابله با کرونا در بابل اجرا شده است
بابل- معاون تحقیقات وفناوری دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: طی یکسال گذشته ۸۰ طرح تحقیقاتی در حوزه های مختلف برای مقابله با کرونا در این دانشگاه تصویب و اجرا شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا قدیمی ظهر یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران از انجام بیش از ۲۰ هزار نمونه از بیماران کرونایی و افراد جامعه با هزینه حدود ۶۰ میلیارد ریال به صورت رایگان در بابل خبر داد.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: با توجه به پیدایش اپیدمی بیماری ناشناخته کووید -۱۹ و ضرورت تهیه اطلاعات دقیق از جنبه‌های مختلف اپیدمیولوژیکی، آزمایشگاهی و تشخیصی، درمانی، عوارض و… انجام پروژه‌های تحقیقاتی در کوتاه‌ترین زمان در اولویت معاونت پژوهشی دانشگاه قرار گرفت.

وی گفت: در این راستا، از اسفند سال گذشته تاکنون بیش از ۸۰ طرح تحقیقاتی در حیطه‌های مختلف تصویب و اجرا شد که نتایج حاصل از آن ضمن انتشار بیش از ۴۰ مقاله در مجلات معتبر، به طور مستقیم در امور پیشگیری، تشخیص و درمان بیماران و افراد جامعه به کار گرفته شد.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بابل افزود: همچنین محققین دانشگاه علوم پزشکی بابل، در ۳ طرح پژوهشی ملی و بین المللی نیز مشارکت داشته که نتایج آن ارزشمند انتشار و به کارگرفته شد.

قدیمی بیان داشت: ضمناً از ابتدای بروز بیماری، آزمایشگاه جامع تحقیقاتی دانشگاه با امکانات مناسب و با استانداردهای ایمنی، آزمایش تشخیصی مولکولی کووید -۱۹ (RT-PCR) راه اندازی گردید که تاکنون بیش از ۲۰ هزار نمونه از بیماران بستری و افراد جامعه مورد ارزشیابی قرار گرفت.

وی افزود: شایان ذکر است که هزینه آزمایشات مذکور حدود ۶۰ میلیارد ریال بوده که به صورت رایگان انجام شده است.

کد خبر 18778
منبع خبر : خبرگزاری مهر

نظر شما

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات بینندگان

تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
در شهر
انتخابات 1400
سامانه تردد کشتی
سامانه تردد کشتی
سامانه خدمات درمانی
سامانه تردد کشتی
پربازدیدترین اخبار
پربحث ترین اخبار