جمعه, ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ - Friday, 7 May 2021
تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۰
اعتبارات عمران شهری بوشهر افزایش ۲ برابری داشته است
بوشهر- شهردار بوشهر گفت: اعتبارات عمران شهری بوشهر افزایش دو برابری نسبت به سال گذشته داشته است.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین صالحیان صبح شنبه در جمع خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: ۶۵۳ میلیارد تومان اعتبار برای عمران شهری بوشهر برای امسال مصوب شده که ۱۱۹ پروژه عمران شهری تدوین و تعریف‌شده است.

وی بابیان اینکه سال گذشته ۲۹۹ میلیارد تومان اعتبار مصوب شد افزود: ۱۵ پروژه عمران شهری هم‌زمان با روز شوراها در شهر بوشهر افتتاح و اجرا می‌شود.

صالحیان با اشاره به تخصیص ۶۰ میلیارد تومان برای اجرا پروژه‌های عمران شهری در بخش‌های مختلف تصریح کرد: درجه شهرداری بوشهر ۱۰ تعیین‌شده که با ارتقا آن به ۱۱ تبدیل وضعیت کارکنان شهرداری بهتر و بیشتر می‌شود.

وی از تعیین یک مشاور برای ادامه پروژه فراموش‌شده فانوس دریایی بوشهر خبر داد و افزود: پروژه فانوس دریایی بوشهر در شورای پنجم اجراشده ولی پس از مدتی رهاشده و اسکلت ساخته‌شده رو به فرسودگی است

صالحیان اجرا طرح جاده سلامت در واگذاری بخشی از اراضی نظامی به شهرداری بوشهر افزود: با زمین تخصیصی و عقب‌نشینی فنس پایگاه نظامی طرح‌های مختلف عمران شهری از جمله جاده سلامت اجرا می‌شود.

وی از برنامه زمان‌بندی تکمیل پروژه‌های عمران شهری، با همکاری اعضای شورای اسلامی خبر داد و اضافه کرد: امسال ۸ میلیارد تومان برای اجرا طرح‌های مختلف در بافت تاریخی بوشهر تخصیص یافته است

صالحیان با اشاره به تخصیص ۴۰ میلیارد تومان برای آسفالت کوچه‌ها تصریح کرد: با این اعتبار تمام کوچه‌های خاکی بوشهر ساماندهی و آسفالت می‌شود.

وی به اشاره به روند اجرا تقاطع غیر همسطح شهید سلیمانی بوشهر تصریح کرد: این پروژه قرار بود در مدت ۱۸ ماه ساخته شود ولی به سبب تعلل پیمانکار این مهم محقق نشد و اکنون با عزل این پیمانکار مجری بعدی انتخاب می‌شود تا در مدت تعیین‌شده این پروژه را تکمیل کند.

شهردار بوشهر پروژه چرخ و فلک بوشهر را مورد اشاره قرار داد و بابیان اینکه این طرح با مشارکت بخش خصوصی ساخته می‌شود گفت: پس از انتخاب اعضای جدید شوراهای اسلامی بوشهر تصمیم جدیدی اتخاذ شد و بر اساس برنامه زمان‌بندی در مدت ۹۰ روز تکمیل می‌شود.

کد خبر 23739
منبع خبر : خبرگزاری مهر

نظر شما

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات بینندگان

تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
انتخابات 1400
انتخابات 1400
در شهر
انتخابات 1400
سامانه تردد کشتی
سامانه تردد کشتی
سامانه خدمات درمانی
سامانه تردد کشتی
پربازدیدترین اخبار
پربحث ترین اخبار