جمعه, ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ - Friday, 12 April 2024
تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
۲۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۰
اعمال جایزه خوش حسابی درآمد شهرداری بوشهر را کاهش می‌دهد
ایسنا/بوشهر رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: اعمال جایزه خوش حسابی از هفته دفاع مقدس باعث می‌شود درآمدهای شهرداری ۴۰ میلیارد تومان کاهش یابد.

جعفر پورکبگانی در نطق پیش از دستور خود در شانزدهمین جلسه علنی شورا عنوان کرد: در بودجه شهرداری ۱۰۰ میلیارد تومان وام دیده شده است اما با توجه به تجربه شهرداری در سال‌های گذشته در زمینه گرفتن وام برای پایانه مسافربری که منجر به جریمه‌های سنگین دیرکرد پرداخت نشدن اقساط شد، گرفتن این وام به صلاح و صرفه شهرداری نیست.

وی ادامه داد: اعمال جایزه خوش حسابی از هفته دفاع مقدس باعث می‌شود درآمدهای شهرداری ۴۰ میلیارد تومان کاهش یابد بنابراین باید دنبال منابع درآمدی برای جبران این کسری بودجه باشیم.

رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر بیان کرد: احتمال می دهیم که با فروکش کردن کرونا در نوروز سال آینده با ورود گسترده مسافران مواجه باشیم که باید از حالا برنامه ریزی برای پذیرش مسافران صورت گیرد و خدمات مورد نیاز در شهر فراهم شود، که این موضوع بار مالی زیادی برای شهرداری در کنار پرداختی‌های آخر سال خواهد داشت و ضرورت دارد برنامه‌ریزی صحیحی در هزینه‌کرد بودجه و پیگیری وصول مطالبات داشته باشیم.

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر بوشهر هم در نطق پیش از دستور خود در شانزدهمین جلسه علنی شورا تصریح کرد: باید کارهای ما بر مبنای پژوهش باشد که جای آن در مدیریت شهری خالی است.

شهناز پولادی یادآور شد: در دوره های قبل از چند طرح پژوهشی حمایت شده است اما فراخوان اولویت‌های پژوهشی در مدیریت شهری صورت نگرفته بود.

وی عنوان کرد: قبل از هرگونه فراخوان باید فرآیند اجرای پژوهش در حوزه مدیریت شهری در قالب فرم خاص مرکز پژوهش های شورای شهر بوشهر تدوین شود.

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر بوشهر خاطرنشان کرد: انتظار داریم با استفاده از ظرفیت‌های علمی بسیار خوبی که داریم بتوانیم اقدام‌های موثری در حوزه پژوهش مدیریت شهری رقم بزنیم.

انتهای پیام

کد خبر 33415
منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نظر شما

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات بینندگان

تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
در شهر
انتخابات 1400
سامانه تردد کشتی
سامانه تردد کشتی
سامانه خدمات درمانی
سامانه تردد کشتی
پربازدیدترین اخبار
پربحث ترین اخبار