جمعه, ۴ اسفند ۱۴۰۲ - Friday, 23 February 2024
تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
۲۰ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۰
درمانگاه تأمین اجتماعی جم افتتاح می‌شود/ آب‌گیری سد باغان
بوشهر- معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری جم گفت: احداث ساختمان درمانگاه تأمین اجتماعی امام جواد (ع) شهرستان جم به مراحل پایانی رسیده و طی روزهای آتی تکمیل می‌شود.

عبدالرحیم راستین در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص وضعیت پروژه‌های عمرانی شاخص شهرستان جم اظهار داشت: ساختمان درمانگاه تأمین اجتماعی جم با زیربنای ۲ هزار متر مربع و اعتبار ۱۸ میلیارد تومان در مراحل نهایی تکمیل قرار دارد و به زودی خدمات درمانی تأمین اجتماعی به محل جدید منتقل می‌شود.

معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری جم با بیان اینکه ساختمان درمانگاه تأمین اجتماعی جم در حال تجهیز است اضافه کرد: بخش‌هایی چون آزمایشگاه، داروخانه، دندانپزشکی، مطب‌های پزشک عمومی و متخصص، پزشک کشیک، مامایی، اتاق احیا، بستری موقت و اداری در درمانگاه تأمین اجتماعی جم تعریف شده است.

وی در خصوص تأمین نیروی متخصص مورد نیاز درمانگاه تأمین اجتماعی جم نیز گفت: پیگیری‌های لازم از سوی فرماندار انجام شده تا تأمین نیروی مورد نیاز در سریع‌ترین زمان ممکن انجام شود و خدمات با کیفیت مطلوب در اختیار جامعه هدف کارگری شهرستان قرار گیرد.

سد باغان در زمستان ۱۴۰۱ آبگیری می‌شود

معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری جم در خصوص وضعیت سد باغان نیز گفت: این پروژه با اعتبار ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان و از طریق فاینانس خارجی در حال اجرا است.

وی افزود: پیشرفت کلی پروژه ۶۸ درصد و پیشرفت بدنه سد هم به ۸۸ درصد رسیده که تا خرداد ماه بدنه سد تکمیل و در زمستان سال جاری آبگیری می‌شود.

عبدالرحیم راستین افزود: خط انتقال پروژه نیز حدود ۲۸ کیلومتر است که ۷۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با تکمیل این خط، تأمین آب بخش ریز و صنعت انجام می‌شود.

آبرسانی جم نیازمند تزریق اعتبار

وی در خصوص آخرین وضعیت پروژه آبرسانی دریا به جم نیز گفت: پروژه آبرسانی جم مشمول زمان شده و به همین دلیل نشست‌های متعدد کارشناسی و فنی با حضور نمایندگان آب و نفت برای تسریع در تکمیل پروژه برگزار شده تا بتوان چشم انداز واقعی‌تری از وضعیت پروژه و تکمیل آن ترسیم کرد.

راستین با بیان اینکه پروژه در سه بخش آب شیرین کن، خط انتقال آب و خط انتقال برق در حال اجراست یادآور شد: برای تکمیل پروژه نیازمند هماهنگی و تلاش جهادی وزارت خانه‌های نفت و نیرو هستیم تا با تزریق اعتبار مورد نیاز، بتوان به زمان بندی اجرای پروژه متعهد بود در غیر این صورت، نمی‌توان چشم انداز روشنی برای زمان اتمام پروژه ترسیم کرد.

وی تاکید کرد: در جلساتی که با حضور فرماندار شهرستان و مدیران آب و نفت برگزار شد تلاش کردیم از فضای شعار و وعده عبور کرده و با واقع بینی مسائل و چالش‌های اجرای پروژه را احصا و برای رفع موانع تلاش کنیم.

وی گفت: خوشبختانه استاندار بوشهر نیز در این راستا، دغدغه مند و در حال پیگیری هستند که امیدها برای تکمیل این پروژه حیاتی را افزایش داده است.

سد کلاکل در مرحله مطالعه است

معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری جم به تشریح وضعیت پروژه سد کلاکل نیز پرداخت و گفت: سد مخزنی کلاکل در مرحله مطالعه و برآورد است و طبق برآورد سال ۱۴۰۱، برای اجرای سد و خط انتقال به اعتباری حدود ۱۶۰ میلیارد تومان نیاز است.

وی تصریح کرد: سد مخزنی ۹.۴ میلیون مترمکعبی کلاکل با حجم آب قابل استفاده ۲.۲ میلیون مترمکعب در سال می‌تواند نیاز آبی شهرک‌های مسکونی پتروشیمی و نفت و گاز را به صورت کامل رفع کند که رایزنی‌هایی برای تأمین اعتبار این سد از سوی صنعت انجام شده است.

کد خبر 44619
منبع خبر : خبرگزاری مهر

نظر شما

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات بینندگان

تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
در شهر
انتخابات 1400
سامانه تردد کشتی
سامانه تردد کشتی
سامانه خدمات درمانی
سامانه تردد کشتی
پربازدیدترین اخبار
پربحث ترین اخبار