جمعه, ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ - Friday, 12 April 2024
تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۰
طرح‌های اشتغال در روستاهای استان بوشهر بر اساس ظرفیت‌ها باشد
بوشهر- استاندار بوشهر گفت: باید طرح‌های اشتغال‌زایی و کارآفرینی در روستاهای استان بوشهر بر اساس ظرفیت‌ها فراهم شود و این مهم زمینه جلوگیری از مهاجرت روستاییان را فراهم می‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد محمدی‌زاده بعد از ظهر پنجشنبه در نشست با بخشداران استان بوشهر با اشاره به جایگاه مهم بخشداران، اظهار داشت: بخشداران به‌عنوان سرپنجه حاکمیت محسوب می‌شوند و در بدنه اجتماع و مشارکت با مردم نقش‌آفرینی می‌کنند.

استاندار بوشهر با بیان اینکه دهیاری‌ها نقش مهمی در تحقق مطالبات مردم ساکن در روستا دارند گفت: باید طرح‌های اشتغال‌زایی و کارآفرینی در روستاهای استان بوشهر بر اساس ظرفیت‌ها فراهم شود و این مهم زمینه جلوگیری از مهاجرت روستاییان را فراهم می‌کند.

محمدی‌زاده با بیان اینکه روستاهای استان از زیرساخت‌های آب، برق، اینترنت، معابر آسفالت و دیگر امکانات برخوردار هستند گفت: برای توسعه طرح‌های کارآفرینی و اشتغال‌زایی منابع اعتباری دهیاری‌های استان به این حوزه هدایت شود.

وی بیان کرد: مطالبه مهم مردم ساکنان در روستاها، تولید درآمد و اشتغال‌زایی است.

وی با اشاره به آغاز عملیات لایروبی شبکه آبرسانی نخلستان در دشتستان بیان کرد: تعریض رودخانه حله ظرفیت قابل توجهی در اجرایی شدن طرح‌های اشتغال‌زایی و کارآفرینی را فراهم می‌کند.

ضرورت توجه به مهارت جوانان در شهرها و روستاها

استاندار بوشهر با تاکید بر ضرورت توجه به مهارت جوانان در شهرها و روستاها، افزود: اشتغال تضمینی جوانان، داشتن مهارت است که در این راستا ظرفیت‌های آموزش فنی و حرفه‌ای در استان بوشهر ایجاد شده است.

محمدی‌زاده توجه به مسکن شهری و روستایی را یکی دیگر از رویکردهای استان بوشهر دانست و خاطر نشان کرد: ساخت واحد مسکونی در قالب نهضت ملی مسکن در شهرها سبب افزایش تحرک اقتصادی می‌شود که پیگیری بخشداران در تسریع اجرای طرح‌های نهضت ملی مسکن یک ضرورت است.

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت، اضافه کرد: رزمندگان این عرصه جایگاه مهم و قابل توجهی در جامعه دارند که باید از این ظرفیت در برنامه‌ها استفاده شود.

استاندار بوشهر با اشاره به اجرایی شدن باند دوم جاده دالکی به کنار تخته گفت: این طرح که سال‌ها متوقف بود اکنون ۸۰۰ میلیارد تومان برای اجرا شدن آن تصویب شده است.

محمدی‌زاده با تاکید بر بکارگیری بخش خصوصی در اجرای طرح‌های مختلف عمرانی در شهرها و روستاها، تصریح کرد: با توجه به محدود بودن منابع اعتباری دولت، استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای توسعه سرمایه‌گذاری در طرح‌های مختلف روستایی و شهری یک ضرورت است

استاندار بوشهر با تشریح عملکرد دستگاه‌ها و موفقیت آنان در سال گذشته از خنثی شدن ترفندهای دشمنان خبر داد و بیان کرد: دشمنان انقلاب اسلامی از جمله آمریکا و رژیم صهیونیستی رو به افول هستند و توانمندی‌های نظام اسلامی به گونه‌ای است که آمریکا قدرت مقابله ندارد.

کد خبر 57866
منبع خبر : خبرگزاری مهر

نظر شما

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات بینندگان

تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
در شهر
انتخابات 1400
سامانه تردد کشتی
سامانه تردد کشتی
سامانه خدمات درمانی
سامانه تردد کشتی
پربازدیدترین اخبار
پربحث ترین اخبار