سه شنبه, ۵ تیر ۱۴۰۳ - Tuesday, 25 June 2024
تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۰
کمبودها و ضعف‌ها در حوزه سلامت شهرستان گناوه رفع شود
بوشهر- نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: کمبودها و ضعف‌ها در حوزه بهداشت و درمان شهرستان گناوه رفع شود.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالکریم جمیری بعد از ظهر شنبه در نشست با مردم در خصوص بهداشت و درمان شهرستان گناوه با حضور فرماندار شهرستان گناوه و رئیس و هیئت‌رئیسه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: حضور و ایستادگی مردم برای خنثی کردن توطئه دشمنان جای تعظیم دارد و باید شایسته‌ترین خدمات برای مردم ارائه شود و عرضه‌کنندگان خدمت به مردم باید به این خدمت افتخار کنند.

وی تصریح کرد: کمبودها و ضعف‌ها در حوزه بهداشت و درمان از گذشته‌ها بوده و مردم از این کمبودها رنج برده‌اند و توقع مردم از دولت سیزدهم که دولتی مردمی و دردمند مردم است قطعاً بیشتر است.

جمیری اضافه کرد: توقع است در دولت سیزدهم کار شدت بیشتری پیدا کند و مردم شاهد حل مسائل و مشکلات با اولویت‌بندی و سرعت بیشتری باشند و شاهد تحولی در استان و شهرستان باشیم.

وی بابیان اینکه برخی مسائل در کوتاه‌مدت و برخی دیگر، حل آن‌ها در بازه زمانی قابل‌قبول حل خواهد شد افزود: از مسئولین وزارت بهداشت خواستم برای حل مشکلات این حوزه برنامه مشخص و مدون داشته باشند و قبول کردند.

کمبودها و ضعف‌ها در حوزه سلامت شهرستان گناوه رفع شود

جمیری اضافه کرد: مسئولان ملی توان بیشتری برای حل مشکلات حوزه بهداشت و درمان استان بوشهر و شهرستان بگذارند و ما نیز برای حل این مشکلات در کنار آن‌ها پیگیر خواهیم بود.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: حل برخی از مشکلات حوزه بهداشت و درمان استان بوشهر و شهرستان گناوه نیازمند کمک ملی است و از مسئولان کشوری وزارت بهداشت توقع داریم با توجه به سفرهایی که مقام عالی وزارت بهداشت و معاونان وزارت به استان بوشهر داشته‌اند و قول‌هایی نیز داده‌اند به این قول‌ها و وعده‌ها عمل کنند.

جمیری اضافه کرد: افزایش نیروهای متخصص، بازسازی برخی بخش‌ها، جذب نیروهای موردنیاز بیمارستانی، تغییر وضعیت نیروهایی که کار می‌کنند و از محل درآمد بیمارستان حقوق دریافت می‌کنند، تخصیص تجهیزات موردنیاز و حداقل‌هایی که ضرورت دارد را بر اساس وعده‌ای داده شده جامعه عمل بپوشانند.

کمبودها و ضعف‌ها در حوزه سلامت شهرستان گناوه رفع شود

تأمین سونوگرافی، رادیولوژی و آمبولانس برای گناوه

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: بخش مهمی از مشکلات تجهیزات پزشکی مانند سونوگرافی، رادیولوژی و آمبولانس بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه را تأمین می‌شود.

حسن ملکی زاده نیز اظهار داشت: شناسایی و پیگیری اعتبارات لازم برای حل مشکلات حوزه بهداشت و درمان استان بوشهر در دستور کار ویژه است.

کمبودها و ضعف‌ها در حوزه سلامت شهرستان گناوه رفع شود

وی با تأکید بر بررسی مشکلات مردم در حوزه بهداشت و درمان تصریح کرد: مردم در حوزه‌های بهداشت و درمان خواسته‌های منطقی و به حقی دارند که تلاش و سیاست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بر این است که ضمن شناسایی مشکلات حوزه بهداشت و درمان پیگیر اعتبارات لازم برای حل آن برآید.

ملکی زاده ضمن تشکر از حضور فعال مردم شهرستان گناوه در نشست بررسی مشکلات مردم در حوزه بهداشت و درمان اضافه کرد: در حوزه پزشک متخصص سال گذشته ۱۲ پزشک را از سهمیه استان بوشهر به شهر گناوه اختصاص داده‌ایم و تمام تلاشمان بر این است که در حوزه تخصصی مردم شریف گناوه کمترین نیاز برای ارجاع به سایر شهرستان‌ها و استان‌ها داشته باشند.

وی در خصوص مشکلات دیالیز اضافه کرد: ۱۳ تخت دیالیز در شهر گناوه است که پنج تخت را نوسازی کرده‌ایم و تمام تلاش خود را برای برطرف شدن مشکلات مردم در حوزه بهداشت و درمان خواهیم کرد و تا برطرف شدن مشکلات پیگیری‌ها به‌صورت مداوم ادامه خواهیم داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در بحث MRI برای شهرستان گناوه در حوزه خیرین و دانشگاه و وزارت بهداشت مجدانه پیگیر هستیم تا خواسته‌های به حق مردم شریفمان را محقق کنیم.

کمبودها و ضعف‌ها در حوزه سلامت شهرستان گناوه رفع شود

ملکی زاده اضافه کرد: در بحث دارو و تجهیزات تمام تلاش بر این است که مردم کمترین مشکلات را داشته باشند و به‌زودی با حل کشوری مشکل سرم و دارو در استان بوشهر و شهرستان گناوه نیز مشکلات برطرف می‌شود.

وی بیان کرد: مردم انتظار دارند مراکز بهداشتی و درمانی خصوصی و دولتی دارای قرار داد با مراکز بیمه‌گر باشند و همه مسئولین حوزه بهداشت و درمان پیگیر این مسئله هستند.

ملکی زاده اضافه کرد: مراکز دولتی، تأمین اجتماعی و نظامی باید قرار داد با بیمه‌ها داشته باشند و اگر جایی این قرار داد را نداشته باشد پیگیری قانونی می‌شود و در حوزه خصوصی نیز پیگیری فعال صورت خواهد گرفت عقد قرار داد با بیمه‌ها صورت بگیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: یکی از افتخارات دولت سیزدهم این است که حدود ۶ میلیون نفر که بیمه نداشته‌اند، تحت پوشش بیمه قرار بگیرند و عزیزانی که بیمه نداشته باشند می‌توانند با مراجعه به سازمان بیمه سلامت بحث بیمه خود را پیگیری کنند و این قانون است و انجام خواهد گرفت.

کمبودها و ضعف‌ها در حوزه سلامت شهرستان گناوه رفع شود

در این نشست تعدادی از شهروندان گناوه‌ای در خصوص مسائل و انتظارات مردم از حوزه سلامت شهرستان گناوه مطالبی را گفتند که دکتر حسن ملکی زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، محمدتقی صفری فرماندار شهرستان گناوه، دکتر عبدالکریم جمیری نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی به سوالات و انتظارات مردم پاسخ گفتند

کد خبر 58098
منبع خبر : خبرگزاری مهر

نظر شما

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات بینندگان

تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
در شهر
انتخابات 1400
سامانه تردد کشتی
سامانه تردد کشتی
سامانه خدمات درمانی
سامانه تردد کشتی
پربازدیدترین اخبار
پربحث ترین اخبار