پنجشنبه, ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ - Thursday, 29 February 2024
تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۰
اهداف استعماری پشت اندیشه محدود کردن جمعیت ایران قرار دارد
بوشهر- مدیرکل امور بانوان و خانواده وزارت کشور گفت: در پشت اندیشه محدود کردن جمعیت ایران اهداف استعماری وجود دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، زینب اختری ظهر پنجشنبه در آئین اختتامیه نخستین جایزه ملی جوانی جمعیت در استان بوشهر اظهار داشت: توجه به اصلاح ساختار جمعیت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

وی اضافه کرد: ازدواج و فرزندآوری تنها بخشی از این ساختار محسوب می‌شود و پدیده مهاجرت یکی از مؤلفه‌های مهم ساختار جمعیت است تا ساختار اصلی زیست بوم تحت شعاع مهاجران قرار نگیرد.

وی سقط جنین را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: در زمینه قبح‌زدایی به جای سقط جنین، اصلاح ختم بارداری رواج یافته تا روح را آزار ندهد.

وی با بیان اینکه سقط جنین یا ختم بارداری و قتل جنین رو به افزایش است گفت: آمارها نشان می‌دهد سالانه بیش از ۵۰۰ هزار سقط جنین رخ می‌دهد که ۹۳ درصد آن در بستر خانواده و با رضایت اتفاق می‌افتد.

اختری با اشاره به اینکه در برنامه هفتم توسعه توجه ویژه‌ای به قانون جوانی جمعیت و فرزندآوری و مشوق‌های لازم شده است خاطر نشان کرد: در برنامه هفتم توسعه طرح خانواده باشکوه تدوین شده که مشوق‌های ویژه به خانواده‌های دارای ۴ فرزند به بالا ارائه می‌شود.

مشاور وزیر کشور با بیان اینکه در قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده، زنان نقش مهم و ویژه دارند، اظهار داشت: زنان در این عرصه و تربیت نسل فرهیخته پیشران محسوب می‌شوند.

وی با بیان اینکه بانوان، پیشران قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت هستند، گفت: بر اساس رفع دغدغه مقام معظم رهبری طرح‌های مهمی در عرصه جوانی جمعیت و فرزندآوری تهیه و تدوین شده است.

فعالیت‌های ویژه برای جوانی جمعیت

مدیرکل امور بانوان و خانواده وزارت کشور با بیان اینکه استان بوشهر فعالیت‌های ویژه‌ای در عرصه جوانی جمعیت آغاز کرده است گفت: استان بوشهر با داشتن سرداران و مبارزان همانند رئیس علی دلواری، نادر مهدوی و دیگر شهدا در عرصه مبارزه با استعمار و حوزه استکبارستیزی در کشور سرآمد است.

اختری موضوع فرزندآوری و جوانی جمعیت را از جنس مقابله با اهداف استعمار دانست و ادامه داد: در پشت اندیشه محدود کردن جمعیت ایران اهداف استعماری وجود دارد و مردم بوشهر با همان سابقه تاریخی ضداستعماری و استکبارستیزی در این عرصه شتاب قابل توجهی داشته است.

وی در ادامه از تدوین شناسنامه جمعیتی استان‌ها خبر داد و تصریح کرد: در راستای اقدامات ستاد جوانی جمعیت و حمایت از خانواده، شناسنامه جمعیتی هر استان به تفکیک شهرستان‌ها تدوین شد و در اختیار دبیران ستادهای استانی قرار گرفته است.

اختری با بیان اینکه شاخصه‌های جمعیتی استان بوشهر اکنون وضعیت خوبی دارد افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهند در تعداد ازدواج و نرخ باروری این استان روند کاهشی دارد و این وضعیت نگران کننده است.

کد خبر 58257
منبع خبر : خبرگزاری مهر

نظر شما

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات بینندگان

تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
در شهر
انتخابات 1400
سامانه تردد کشتی
سامانه تردد کشتی
سامانه خدمات درمانی
سامانه تردد کشتی
پربازدیدترین اخبار
پربحث ترین اخبار