جمعه, ۴ اسفند ۱۴۰۲ - Friday, 23 February 2024
تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
۲ تیر ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۰
مشکلات درمانی در دیلم با جدیت پیگیری شود
بوشهر- امام جمعه دیلم با تاکید بر پیگیری مشکلات درمانی در این شهرستان گفت: اردوی جهادی کار بزرگی است اما کفایت مسئولیت‌های زمین مانده دانشگاه علوم پزشکی را نمی‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمود اسدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته دیلم به اردوی جهادی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در شهر امام حسن اشاره کرد و گفت: در هفته‌ی گذشته اردوی جهادی بسیج جامعه پزشکی با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به عنوان جهادگر در شهر امام حسن برگزار شد.

امام جمعه‌ی شهرستان دیلم افزود: این اردوی جهادی کار خوبی است مولد انقلاب اسلامی و قابل تقدیر است که ما از همه بزرگواران کمال تقدیر و تشکر را داریم اما باید بگوییم یک اردوی یک روزه کفایت مسئولیت‌های زمین مانده دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در شهرستان دیلم را نمی‌کند.

وی گفت: مشکلات عدیده ای در بیمارستان دیلم داریم که روزانه از خود پرسنل این بیمارستان مطالبه می‌شود.

وی گفت: برخی پرسنل بیمارستان دیلم چند ماه است حقوق دریافت نکرده‌اند، کار درمان کار حساسی است، پرسنل درمان نباید در حین کار دغدغه‌ای داشته باشند اما از پرسنلی که بعضاً پنج ماه حقوق دریافت نکرده‌اند و با این شرایط اقتصادی مواجه هستند چه انتظاری دارید؟

وی تصریح کرد: اینها در کرونا جان فشانی کردند، مبارزه کردند امروز شایسته ی این گونه برخورد نیستند.

امام جمعه‌ی دیلم با اشاره به وضعیت بد دیلم در حوزه‌ی درمان گفت: ما در بیمارستان مشکل متخصص داریم، متخصصانی که باید پنج سال در دیلم بمانند بعد از مدت کوتاهی شهر را رها کرده و می‌روند، دانشگاه علوم پزشکی موظف است به این مسائل رسیدگی کند.

حجت الاسلام اسدی ادامه داد: شهر امام حسن در برخی اوقات از داشتن پزشک عمومی محروم بوده است، یعنی برای بیماری‌های پیش پا افتاده امکان درمان این مردم وجود ندارد چه کسی باید پاسخگوی این مسئله باشد.

وی افزود: اگر یک بیمار توسط بیمارستان دیلم به شهری اعزام شود دیگر بیمارستان دیلم آمبولانس ندارد، دستگاه‌های آمبولانس فرسوده دارند در پارکینگ خاک می‌خورند و ما امکان رسیدگی درست به بیماران اورژانسی را نداریم.

وی بیان کرد: برخی پرسنل به ما مراجعه می‌کنند و میگویند در برخی مأموریت‌ها آمبولانس در مأموریت خراب می‌شود، ما بر سر جان مردم با کسی تعارف نداریم.

حجت الاسلام اسدی با اشاره به مراجعات متعدد مردمی گفت: در بین مردم و فضای مجازی لفظی را جایگزین بیمارستان دیلم کرده‌اند که شایسته ی دولت انقلابی نیست، فی المثل شخصی از همشهریان به بنده مراجعه کرده و می‌گوید برای بیماری فرزندم نیمه شب به بیمارستان رفتم بعد از یک ساعت نتوانستند رگ گیری انجام دهند و مجبور شدم ساعت یک شب بچه را با ماشین شخصی به بهبهان ببرم اگر این بنده‌ی خدا ماشین نداشت یا اگر در مسیر اتفاقی برایش می‌افتد چه کسی پاسخگو بود؟ روزانه چند نفر این مرکز درمانی مراجعه می‌کنند؟

وی گفت: خیرین دیلم در حوزه‌ی درمان بی نظیرند اما مأیوس شده‌اند. می‌گویند این قدر سرمایه از ظرفیت خیریه به بیمارستان آمده ولی آنها توان پشتیبانی از خیرین را ندارند، چه کسی باید پاسخگوی یاس در خیرین شهرستان نسبت به حوزه‌ی مهم درمان باشد.

امام جمعه دیلم گفت: در سفر اخیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در قالب اردوی جهادی بسیج جامعه‌ی پزشکی که دال بر محرومیت این شهرستان از نظر درمانی بود، گفتیم جلسه‌ای بگذارید موانع مطرح و مشکلات حل بشود اما آن جلسه میسر نشد.

وی ادامه داد: مسئولان دانشگاه علوم پزشکی بایستی اقدامی که شایسته ی دولت انقلابی است در حوزه‌ی درمان دیلم انجام دهند.

وی گفت: مردم با این ظرفیت خیر، شایسته ی خدمت هستند و باید پزشکان متخصص و امکانات درمانی محیا شوند طور که مردم با رضایت از این مرکز درمانی خارج شوند نه اینکه برای کوچک‌ترین نیاز درمان به شهرهای دیگر مراجعه کنند.

کد خبر 59172
منبع خبر : خبرگزاری مهر

نظر شما

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات بینندگان

تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
در شهر
انتخابات 1400
سامانه تردد کشتی
سامانه تردد کشتی
سامانه خدمات درمانی
سامانه تردد کشتی
پربازدیدترین اخبار
پربحث ترین اخبار