جمعه, ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ - Friday, 12 April 2024
تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
۳۱ تیر ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۰
سلامت آب و خاک در پارس جنوبی پایش می‌شود
بوشهر- سرپرست ایمنی، بهداشت و محیط زیست سازمان منطقه ویژه پارس از پایش سلامت آب و خاک منطقه ویژه پارس با مشارکت پژوهشگاه صنعت نفت در منطقه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مهرزاد غیبی اظهار داشت: این پایش در راستای سند جامع تحول زیست محیطی منطقه ویژه پارس است که پروژه طراحی شبکه پایش آلودگی آب‌های زیرزمینی و خاک منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس را در بر می‌گیرد.

وی افزود: منشأیابی و سهم بندی ذرات معلق در هوای منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس توسط دانشگاه صنعتی اصفهان، ارزیابی اثرات توسعه منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس بر محیط زیست محیط ساحلی- دریایی منطقه توسط پژوهشگاه اقیانوس شناسی و علوم جوی و همچنین ارزیابی اثرات توسعه منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس بر محیط زیست خشکی منطقه توسط دانشگاه تربیت مدرس از دیگر برنامه‌های جاری این سازمان در راستای ارتقا کیفیت محیط زیست منطقه بوده است.

سرپرست ایمنی، بهداشت و محیط زیست سازمان منطقه ویژه پارس ادامه داد: اجرای برنامه پایش مرزی بنزن در منطقه به منظور شناسایی و غربالگری صنایع منتشر کننده در کنار بررسی و ارزیابی کمی و کیفی پساب‌های منطقه به همراه چندین طرح پژوهشی دیگر از برنامه‌های محیط زیستی این سازمان در سال پیش رو هستند.

وی با اشاره به پیگیری‌ها و هدف گذاری‌های این سازمان جهت کاهش فلرینگ و بهبود کیفیت هوای منطقه ابراز امیدواری کرد تا نیمه سال ۱۴۰۳ میزان ۴۰ درصد از فلرینگ در سطح منطقه کاسته شود.

غیبی احداث مراکز مدیریت پسماند عادی و فضای سبز منطقه، تکمیل فازهای دوم و سوم مجتمع مدیریت پسماندهای ویژه و صنعتی، احداث مرکز تخصصی احیا و بازیابی خاک آلوده، توسعه فضای سبز در کنار راه اندازی تصفیه خانه‌های متمرکز پساب پالایشگاه‌های گاز در منطقه را از اولویت‌های محیط زیستی در دست اقدام این سازمان بر شمرد.

کد خبر 60349
منبع خبر : خبرگزاری مهر

نظر شما

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات بینندگان

تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
در شهر
انتخابات 1400
سامانه تردد کشتی
سامانه تردد کشتی
سامانه خدمات درمانی
سامانه تردد کشتی
پربازدیدترین اخبار
پربحث ترین اخبار