شنبه, ۳۰ تیر ۱۴۰۳ - Saturday, 20 July 2024
تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
۱۹ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۰
مرکز قرنطینه دام در مرز ایران و ارمنستان ساخته می‌شود
بوشهر- معاون وزیر اقتصاد جمهوری ارمنستان گفت: مرکز قرنطینه دام در مرز ایران و ارمنستان ساخته می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، آشخن شیروانیان صبح یکشنبه در بازدید از مرکز قرنطینه دام استان بوشهر اظهار داشت: هدف از سفر به این منطقه آشنایی با زیرساخت‌های موجود و مسائل مربوط به قرنطینه دام و ایستگاه بازرسی و بررسی دام‌ها است که برای صادرات و واردات دام‌ها از آن استفاده می‌شود.

وی اضافه کرد: در نظر داریم در مرز ایران و ارمنستان در خاک ارمنستان چنین مرکزی را برای بررسی دام‌ها و صادرات و واردات و ترانزیت دام‌ها احداث کنیم. چنین مکانی را لازم داریم و با همکاری ایران در نزدیکی مرز دو کشور یک مرکز قرنطینه دام را ایجاد می‌کنیم.

معاون وزیر اقتصاد جمهوری ارمنستان ادامه داد: امکانات و زیرساخت‌ها در استان بوشهر به اندازه کافی است و تلاش می‌کنیم که ضمن الگوبرداری از زیرساخت‌های موجود، از نظر کارشناسان در این زمینه برای احداث چنین مرکزی در مرز ایران و ارمنستان استفاده کنیم.

مرکز قرنطینه دام در مرز ایران و ارمنستان ساخته می‌شود

مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر نیز گفت: تنها قرنطینه دولتی موجود در کشور که مورد تائید قرار گرفته، قرنطینه دام بوشهر است که نقطه اتصالی برای ترانزیت دام بین کشورهای اورآسیا و کشورهای حاشیه خلیج فارس است.

مهدی تنگستانی اضافه کرد: سرمایه‌گذاری خیلی خوبی با متد روز دنیا در این نقطه انجام شده که به سازمان دامپزشکی کمک کند تا ترانزیت همه دام‌ها را از طریق استان بوشهر انجام دهد.

وی افزود: در مرز ورودی ایران قرنطینه‌ای توسط ارمنستان ایجاد می‌شود و امروز بازدید صورت گرفت تا یک مرکز شبیه مرکز بوشهر ساخته شود.

کد خبر 61924
منبع خبر : خبرگزاری مهر

نظر شما

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات بینندگان

تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
در شهر
انتخابات 1400
سامانه تردد کشتی
سامانه تردد کشتی
سامانه خدمات درمانی
سامانه تردد کشتی
پربازدیدترین اخبار
پربحث ترین اخبار