جمعه, ۲۷ فروردین ۱۴۰۰ - Friday, 16 April 2021
تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
۱۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۰
فرهنگ و آئین استان بوشهر سرشار از سوژه برای تولید هنری است
بوشهر- رئیس حوزه هنری استان بوشهر گفت: فرهنگ و آئین استان بوشهر سرشار از سوژه برای تولید هنری است.

به گزارش خبرنگار مهر، امید پارسایی فر صبح سه‌شنبه در دیدار با هنرمندان تئاتر بوشهر اظهار داشت: فرهنگ و آئین استان بوشهر سرشار از سوژه‌ها و موضوعات فوق‌العاده است که اگر به هنرهای نمایشی و تولیدات هنری راه یابد، مخاطبین بسیاری را به‌سوی خود جلب می‌کند.

وی با اشاره به محدودیت‌های کرونایی و عدم امکان برگزاری تئاتر به دلیل همه‌گیری بیان کرد: به دنبال راه‌هایی هستیم که هنرهای نمایشی در شرایط کرونا زنده بماند و به کار خود ادامه دهد.
این مقام مسئول افزود: حوزه هنری استان بوشهر آمادگی تولید تله‌تئاتر را با مشارکت هنرمندان و سایر دستگاه‌ها دارد.

رئیس حوزه هنری استان بوشهر با اشاره به تأثیرات تله‌تئاتر تأکید کرد: با این وسیله تئاتر به رسانه‌های تصویری راه پیدا می‌کند و هنرمندان این عرصه که به دلیل کرونا بیکار شده‌اند مجدداً فعال و پویا می‌شوند.

هنر انقلاب سرشار از امیدواری است

امید پارسایی فر با اشاره به آرمان‌های هنر انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: هنر انقلاب اسلامی سرشار از امیدواری است. هرگاه در هنرمان سیمای یک شخصیت توانمند ایرانی که می‌تواند باعث پیشرفت جامعه شود را به زبان هنر بیان کردیم مردم از ما استقبال کردند.

این مقام مسئول در رابطه با مأموریت‌های حوزه هنری در عرصه نمایش خاطرنشان کرد: پرداخت به «تئاتر مقاومت» و حماسه‌های دفاع مقدس و ایثار استان، یکی از رسالت‌های درخشان ما است که باپشتکار و تمام توان به آن می‌پردازیم.

وی با اشاره به سایر مأموریت‌های حوزه هنری افزود: در حوزه هنری از هنرمندی که به موضوعات بسیار مهم «خانواده» و «اخلاق» بافرم و ساختاری هنری قوی بپردازد، حمایت می‌شود.

تقویت تئاتر مردمی بچه‌های مسجد

وی با اشاره به فعالیت‌های دفتر تئاتر مردمی بچه‌های مسجد در حوزه هنری بیان کرد: فعالیت‌های تئاتر مردمی مسجد فرصت مناسبی است برای گره زدن مساجد استان با هنر که خوشبختانه در سه سال گذشته آثار خوبی در این نوع نمایش تولید شد که در جشنواره‌های ملی حائز مقام شد.

پارسایی فر خاطرنشان کرد؛ در کنار نمایش‌های صحنه‌ای، تئاتر مردمی مسجد به قوت به کار خود ادامه خواهد داد و به فعالیت آن و حضور جوانان استان در آن افتخار می‌کنیم.

تقویت تعزیه استان بوشهر

وی با اشاره به برنامه حوزه هنری جهت تقویت هنر تعزیه استان خاطرنشان کرد: دغدغه‌ای که در حال حاضر در هنر تعزیه وجود دارد، مبحث انتقال تجارب تعزیه‌گردان‌ها و معین البکاها نسل گذشته به نسل جدید و همچنین صحت متون تعزیه است که باید در نشست‌های تخصصی به آن پرداخت.

رئیس حوزه هنری استان بوشهر بابیان اینکه استفاده از تجارب تعزیه‌گردانان مطرح کشور برای تقویت تعزیه استانی اهمیت دارد، افزود: توجه بیشتر به تعزیه استان با استفاده از کارشناسان تاریخی و مذهبی، تقویت بازیگری و موسیقی در تعزیه استان با توجه به موسیقی غنی استان بوشهر، و توجه بیشتر به این جایگاه ضروری است.

در این جلسه هنرمندان تئاتر نقطه نظرات و دیدگاه‌های خود را بیان کردند.

کد خبر 21655
منبع خبر : خبرگزاری مهر

نظر شما

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات بینندگان

تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
انتخابات 1400
انتخابات 1400
در شهر
انتخابات 1400
سامانه تردد کشتی
سامانه تردد کشتی
سامانه خدمات درمانی
سامانه تردد کشتی
پربازدیدترین اخبار
پربحث ترین اخبار