چهارشنبه, ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ - Wednesday, 24 April 2024
تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
۲۸ تیر ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۰
توانمندسازی کادردرمان استان بوشهر برای کنترل عفونت‌های بیمارستانی
بوشهر- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از تلاش برای توانمندسازی کادر درمان استان بوشهر برای کنترل عفونت‌های بیمارستانی خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر احمد یزدان پناه صبح چهارشنبه در اولین کارگاه توانمندسازی کنترل عفونت در بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: کنترل عفونت در بیمارستان‌ها یک امر ضروری و مهم است که با آموزش و ارتباط بین کارکنان از جمله پرستاران و آزمایشگاه‌ها و پزشکان در بیمارستان محقق می‌شود.

وی با حضور تیم کنترل عفونت اعزامی از مشهد مقدس در محل معاونت درمان با همراهی معاون درمان و مدیران ستادی اظهار داشت: توجه به کنترل عفونت بیمارستانی الزامی است و وظیفه تیم درمان محافظت از بیماران و دقت در عدم سرایت بیماری در محیط بیمارستانی به بیماران است که در این راستا لازم است پروتکل‌های حفاظتی با دقت رعایت شود.

وی افزود: رعایت این مهم در بخش‌های ویژه و اتاق عمل حائز اهمیت است و تلاش بر این است که با تقویت کمیته دانشگاهی کنترل عفونت از ظرفیت هیئت‌علمی در ارتقای شاخص‌های کنترل عفونت بیمارستانی استفاده شود.

آموزش کنترل عفونت‌های بیمارستانی

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گزارشی از دوره توانمندسازی ارائه داده و گفت: در راستای توانمندسازی کارکنان و آموزش کنترل عفونت‌های بیمارستانی در بخش‌های ویژه جهت سرپرستاران و تعدادی از کارکنان شاغل در بخش‌های ICU-NICU-PICU و دیالیز و همچنین سوپروایزرهای کنترل عفونت بیمارستان‌های دانشگاهی و غیردانشگاهی آموزش‌های تخصصی و حرفه‌ای ارائه شده است.

عبدالرسول عباسی خاطرنشان کرد: این آموزش‌ها جهت کاهش فاصله بالینی و آزمایشگاه در سطح بیمارستان‌ها است که در این صورت نیز کارکنان آزمایشگاه باید این آموزش‌ها را طی کنند و باید این اطلاعات با این دو گروه پرستاری و آزمایشگاهی ردوبدل شود و به تبادل‌نظر بپردازند.

در این تیم آموزشی اساتیدی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد دکتر تاج‌زاده و دکتر عارف نژاد حضور داشته و از کارکنان گروه هدف در این کارگروه دعوت به عمل آمد.

کد خبر 60203
منبع خبر : خبرگزاری مهر

نظر شما

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات بینندگان

تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
در شهر
انتخابات 1400
سامانه تردد کشتی
سامانه تردد کشتی
سامانه خدمات درمانی
سامانه تردد کشتی
پربازدیدترین اخبار
پربحث ترین اخبار