شنبه, ۱۸ آذر ۱۴۰۲ - Saturday, 9 December 2023
تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
۳ مهر ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۰
فیلم سینمایی شهدای خلیج فارس ساخته می‌شود
بوشهر- مسئول روابط عمومی کل سپاه با بیان اینکه رزمندگان استان بوشهر تأثیر مهم و مؤثر در جنگ خلیج فارس داشتند گفت: فیلم سینمایی شهدای خلیج فارس ساخته می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار رمضان شریف عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه واقع مردم صاحب اصلی انقلاب هستند اظهار داشت: تا زمانی که مردم در صحنه باشند اهداف دشمن همانند ۴۴ سال گذشته شکست می‌خورد.

وی اضافه کرد: فرزندان این ملت در سپاه پاسداران نقش خوبی ایفا می‌کنند در واقع پاسداران بر آمده از متن انقلاب اسلامی هستند اجازه نمی‌دهند به مردم آسیب وارد شود و خداوند هم به این نیت‌های پاک خیر و برکت می‌دهد.

مسئول روابط عمومی کل سپاه یکی از دلایل عدم سازماندهی تحرکات جدید دشمنان در سالگرد این اغتشاشات را ناشی از نوع نگاه سردار سلامی فرمانده کل سپاه دانست و بیان کرد: دنبال این نگاه، اقدامات خوبی با دانشجویان، دانش‌آموزان و اقشار که به نوعی تحت تأثیر عملیات روانی دشمن قرار گرفتند ارتباطات خوبی برقرار شد و جهاد تبیین مورد تأکید مقام معظم رهبری با همین محور دنبال شد و دشمن در اهداف خود ناکام ماند.

سردار شریف بیان کرد: شما وقتی امسال به عملیات رسانه‌ای دشمن در فضای مجازی نگاه می‌کنید چیزی از سال قبل کمتر نداشت و حتی می‌توان گفت بیشتر هم بود اما همراهی مردم نه تنها صورت نگرفت بلکه در حد یک‌هزارم انتظارات دشمنان محقق نکرد چون آنان دنبال ایجاد یک آشوب مجدد بودند تا دوباره بتوانند چراغ این اغتشاشات را روشن کنند.

وی ادامه داد: من فکر کنیم همان نوع نگاه زیبایی که فرمانده کل سپاه فرمودند که اینها فرزندان ما هستند، دچار غفلت شده‌اند و باید تلاش شود با جهاد تبیین این افراد آگاهی‌بخشی شوند، مردم ایران هوشمند، فهیم و با درک هستند و پس از بررسی قیافه این اپوزیسیون‌ها، احساس کردند این افراد اعم از بقایای خاندان پهلوی، گروهک‌های مختلف که منشأ بسیاری از مشکلات برای مردم بودند انسان‌های ناپاکی هستند و مردم به عمق توطئه دشمن پی بردند.

سینما از ابزارهای مهم دشمن است

شریف یکی از ابزارهای بسیار مهم و تأثیرگذار در انتقال پیام را هنرهای نمایشی از جمله سینما دانست و اظهار داشت: در زمینه دفاع مقدس تاکنون فیلم‌ها و سریال‌ها و مستندات تهیه و پخش شده است اما در مقابل این گنجینه بزرگی که در اختیار ملت ایران است شاید در ابتدای راه باشیم.

وی با بیان اینکه در برخی مقاطع و نقاط جغرافیایی مانند دفاع در خلیج‌فارس این نیاز مضاعف است گفت: یکی از مقاطع مهم و تعیین‌کننده دفاع مقدس جنگ در خلیج‌فارس بود و یکی از مؤلفه‌های قدرت ما همان مقابله به مثل بود که رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس برای کمک به صادرات نفت حماسه آفریدند.

مسئول روابط عمومی کل سپاه با بیان اینکه رزمندگان استان بوشهر تأثیر مهم و مؤثر در جنگ خلیج فارس داشتند گفت: پرچمدار این حماسه‌آفرینی در خلیج‌فارس شهید نادر مهدوی، بیژن گرد، شفیعی و دیگر رزمندگان است که باید از ین قابلیت در عرصه تولید فیلم سینمایی سرمایه‌گذاری قابل توجهی شود.

شریف با اشاره آغاز ساخت فیلم سینمایی شهید نادر مهدوی در بوشهر، حمایت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و استاندار بوشهر از ساخت فیلم شهید نادر مهدوی را مورد ستایش قرار داد و بیان کرد: ساخت فیلم سینمایی نادر مهدوی به معنای تجلیل از همه رزمندگان استان بوشهر در دوران دفاع مقدس است و این مهم هم به افتخارات مردم استان بوشهر افزوده می‌شود.

وی با بیان اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به میزان بضاعت در حوزه ساخت فیلم سینمایی نادر مهدوی مشارکت و کمک می‌کند افزود: ان‌شاءالله به‌زودی شاهد ساخت و تولید یک فیلم سینمایی در شأن شهدای خلیج فارس و تراز عظمت مردم استان بوشهر باشیم.

برنامه‌ریزی دشمن برای احیای فتنه

مسئول روابط عمومی کل سپاه با اشاره به شکست دشمنان در برنامه‌ریزی جنگ رسانه‌ای در احیای فتنه و اغتشاشات تصریح کرد: بخش عمده‌ای از شکست دشمنان عدم محاسبه یکی مؤلفه‌های قدرت جمهوری اسلامی ایران، ارتباط مردم با رهبر معظم انقلاب اسلامی بود.

سردار شریف، پیوند بین مردم و رهبر معظم انقلاب اسلامی را عامل اصلی شکست دشمنان در جنگ رسانه‌ای و ترکیبی دانست و خاطرنشان کرد: این پیوند از نوعی نیست که در دنیا معاصر وجود داشته است چون این پیوند دینی و معنوی در عمق وجود مردم است، مردم با عاشورا و امام حسین علیه‌السلام و مکتب اهل بیت علیه‌السلام هماهنگ هستند و زندگی خودشان را تنظیم و داشته خود را هدیه می‌کنند و چهره مبارک امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی یادآور عظمتی است که نهضت کربلا داشته و به تاسی آن است و این پیوند دشمن نمی‌تواند درک کند چون در محاسبات عددی و ریاضی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه مهمترین مؤلفه‌های عامل شکست دشمن در ناکام شدن برنامه‌ریزی برای اغتشاشات قدرت مردم است گفت: در جریان فتنه سال قبل هرچه اغتشاش ذهنی در برخی از جوانان حادث شد اما عمق پیوند مردم با رهبری ظرفیت بسیار ارزشمندتر و سرمایه مهم ماندگاری بود که دشمن امسال نتوانست اهداف خود را محقق کند و کشور را دچار بحران کند.

کد خبر 62040
منبع خبر : خبرگزاری مهر

نظر شما

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات بینندگان

تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
در شهر
انتخابات 1400
سامانه تردد کشتی
سامانه تردد کشتی
سامانه خدمات درمانی
سامانه تردد کشتی
پربازدیدترین اخبار
پربحث ترین اخبار