جمعه, ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ - Friday, 7 May 2021
تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۰
تزریق ۹۰۰۰ واکسن کرونا در استان بوشهر/ حق کسی ضایع نمی‌شود
بوشهر- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از واکسینه شدن ۹ هزار و ۲۶۰ نفر در این استان علیه ویروس کرونا خبر داد و گفت: حق هیچ فرد و شخصیتی در دریافت واکسن کرونا ضایع نمی‌شود.

عبدالمحمد خواجه‌ئیان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: تاکنون از سوی بخش‌های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر ۲۰۷ هزار و ۸۰۷ مورد بازرسی انجام شده است.

رئیس مرکز بهداشت استان بوشهر از معرفی ۱۷ هزار و ۷۸۰ مورد از بخش‌های متخلف به دستگاه‌های قضائی خبر داد و گفت: هفته گذشته ۳ هزار و ۲۰۰ بازرسی و نظارت انجام شد که به صورت متوسط ۸۵ درصد رعایت می‌کردند.

وی از پلمب ۷۵ واحد در هفته گذشته که مورد بهداشتی را رعایت نمی‌کردند خبر داد و افزود: بیش از هزار و ۷۰۰ مورد واحد متخلف در بی‌توجهی به پروتکل بهداشتی نیز پلمب شده‌اند.

افزایش ۶ برابری تعداد بیماران کرونایی

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از افزایش ۶ برابری تعداد بیماران کرونایی استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: تعداد بیماران کرونایی در آذرماه سال قبل حدود ۶۰۰ نفر بود که این رقم در فروردین‌ماه امسال به ۱۰ هزار نفر رسید

رئیس مرکز بهداشت استان بوشهر با بیان اینکه ۳۰ درصد کل مبتلایان به کرونا مربوط به فروردین امسال است اضافه کرد: در ۱۴ ماه گذشته در استان بوشهر ۳۳ هزار و ۴۵۰ نفر به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: بیشتری مبتلایان به بیماری کرونا در شهرستان‌های بوشهر، دشتستان، گناوه و جم گزارش‌شده است.

رئیس مرکز بهداشت استان بوشهر جلوگیری از انتشار ویروس کرونای هندی را مورد تأکید قرار داد و افزود: استان بوشهر در مقابله با ویروس جهش یافته انگلیسی موفق عمل کرد که امید می‌رود با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، زمینه پیشگیری و جلوگیری از ویروس کرونا هندی فراهم شود.

حق کسی در واکسیناسیون ضایع نمی‌شود

خواجه‌ئیان به واکسیناسیون علیه بیماری کرونا در استان بوشهر پرداخت و بیان کرد: تاکنون ۹ هزار و ۲۶۰ نفر در استان علیه ویروس کرونا واکسینه شده‌اند و در ۴ روز گذشته ۳ هزار و ۳۰۰ نفر این واکسن دریافت کرده‌اند و برخی هم مرحله دوم این واکسن تزریق کرده‌اند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه طرح واکسیناسیون بر اساس برنامه انجام می‌شود گفت: حق هیچ فرد و شخصیتی در شهرستان‌های استان بوشهر در دریافت واکسن کرونا ضایع نمی‌شود.

خواجه‌ئیان از تحویل محموله جدید واکسن کرونا به استان خبر داد و خاطرنشان کرد: امید است تزریق واکسن کرونا وارد فاز دوم شود و از هفته آینده سالمندان و بیماران مزمن علیه ویروس کرونا واکسینه می‌شوند.

کد خبر 23240
منبع خبر : خبرگزاری مهر

نظر شما

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات بینندگان

تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
انتخابات 1400
انتخابات 1400
در شهر
انتخابات 1400
سامانه تردد کشتی
سامانه تردد کشتی
سامانه خدمات درمانی
سامانه تردد کشتی
پربازدیدترین اخبار
پربحث ترین اخبار